رابطه بین ملحفه های تخت بیمارستان و راحتی بیمار

آیا بیماران به ملحفه های خود اهمیت می دهند؟

زمانی که یک بیمار در بیمارستان بستری است، منطقی است که فرض کنیم به احتمال زیاد به طور فعال در مورد برگه های خود فکر نمی کند. مگر اینکه سردشان باشد یا مواد آزاردهنده باشند، احتمالاً بیمار چیزهای دیگری در ذهن دارد.

با این حال، این بدان معنا نیست که برگه های بیمار نمی تواند تأثیر زیادی بر تجربه آنها بگذارد. در یک محیط ناآشنا که در آن فرد اضطراب دارد و ممکن است در حال حاضر درد یا ناراحتی داشته باشد، خوابیدن سخت است.

اگر شخصی مرتباً وارد اتاق شما شود تا شما و دستگاه‌های متصل به بدنتان را بررسی کند، سخت‌تر است. اگر ملحفه‌ها می‌توانند مقداری از ناراحتی بیمار را کاهش دهند، این واقعاً برای کمک به تجربه بهتر بیمار ارزشمند است، حتی اگر بیمار متوجه نباشد که ملحفه‌های آن‌ها به راحتی کمک می‌کنند.

انتخاب مواد مناسب

مواد استاندارد مورد استفاده برای ملحفه های تخت توسط اکثر مشاغل، از جمله بیمارستان ها، پنبه است. این تنها گزینه نیست (میکروفایبر، ملحفه‌های کتان و حتی بامبو نیز وجود دارد)، اما ملحفه‌های پنبه‌ای بسیار مقرون به صرفه، ماندگار، نرم و قابل تنفس هستند. ملحفه های پنبه ای به طور گسترده و در رنگ های مختلف در دسترس هستند. برخی از بیمارستان ها ممکن است گزینه های لوکسی را برای برخی خدمات در نظر بگیرند، اما حتی در این صورت، بسیاری از مواد ورق های لوکس از نوعی پنبه مانند مصری یا پیما ساخته می شوند.

با این اوصاف، ورق هایی که یک بیمارستان انتخاب می کند باید بر اساس نیاز آن باشد. بیمارستان‌هایی که در محیط‌های سردتر قرار دارند، ممکن است نیاز به اولویت دادن به گرما بیشتر از بیمارستان‌های مناطق گرم‌تر داشته باشند.

هزینه نیز احتمالاً یک عامل اصلی است زیرا ممکن است یک بیمارستان نیاز به تجهیز ده ها (یا حتی صدها) اتاق به ملحفه تخت داشته باشد.

این نباید تنها عامل باشد، زیرا ورق های ارزان قیمت می توانند کیفیت پایین تری داشته باشند، اما شایان ذکر است که گزینه های مناسب ورق معمولا با قیمت مقرون به صرفه در دسترس هستند.

تعمیر و نگهداری چه نقشی دارد؟

نظافت و نگهداری در محیط بیمارستان بسیار مهم است. افراد بیمار اغلب حامل میکروب های خطرناک هستند و این میکروب ها پتانسیل رسیدن به سایر بیماران با سیستم ایمنی ضعیف را دارند. ملحفه‌های بیمارستانی می‌توانند به سرعت کثیف شوند و باید به طور منظم‌تر و کامل‌تر از ملحفه‌های دیگر تمیز شوند. بیماران با ملحفه هایی که به خوبی تمیز و به خوبی نگهداری شده اند، ایمن تر و راحت تر هستند.

پنبه و سایر مواد نیز با گذشت زمان خراب می شوند. علاوه بر این، ملحفه ها با تمیز کردن منظم و کامل، سریعتر سایش می شوند. مهم است که یک بیمارستان به سرعت ملحفه های فرسوده یا پاره شده را بگیرد و آنها را تعمیر یا تعویض کند تا آسایش بیمار به حداکثر برسد.

بخشی از نگهداری با کیفیت، آگاه نگه داشتن کارکنان از اهمیت آن است. به کارکنان آموزش دهید که چرا نظافت و نگهداری تخت بسیار مهم هستند و همچنین به چه مسائلی باید توجه کنند. اگر بیماران به خصوص ملحفه‌های خود را کثیف یا آسیب می‌زنند (مانند کسانی که ممکن است با تعریق شدید یا استفراغ دست و پنجه نرم کنند)، تخت‌هایشان باید بیشتر بررسی شود تا از راحت و تمیز بودن آن‌ها مطمئن شود.

ارائه گزینه های جایگزین

به دلایلی، پنبه یک ملحفه معمولی است. مقرون به صرفه، نرم، نسبتاً بادوام و تمیز کردن نسبتاً آسان است. هنگامی که ورق های پنبه ای به درستی نگهداری شوند، معمولاً می توانند حداقل یک تجربه خنثی، اگر نه یک تجربه مثبت، ارائه دهند.

با این حال، ملحفه های پنبه ای تنها گزینه ای نیست که باید در دسترس بیماران قرار گیرد. برخی از بیماران ممکن است نیازهای منحصر به فردی داشته باشند که ملحفه های نخی را انتخاب بدی می کند.

به عنوان مثال، ممکن است به پنبه حساسیت داشته باشید. در چنین مواردی، یک بیمارستان می خواهد یک جایگزین ضد حساسیت (یا حداقل یک جایگزین غیر پنبه ای) برای بیمار فراهم کند. برخی از افراد ممکن است به انواع خاصی از بافت ها نیز حساس باشند.

چه چیز دیگری ممکن است بر راحتی تأثیر بگذارد؟

ملحفه ها همچنین باید اندازه مناسبی برای بیمار و تخت او داشته باشند. یک ملحفه کوچک می تواند از لبه های تشک لیز بخورد و باعث ناراحتی بیمار و نمایان شدن تشک زیر آن شود که می تواند باعث کثیف شدن آن شود.

ورق های بزرگتر ممکن است یک مشکل قابل کنترل باشند، اما ورق های بیش از حد بزرگ توده می شوند. در هر یک از این سناریوها، ملحفه‌های نادرست انتخاب شده می‌توانند باعث ناراحتی و ناخوشایند تخت شوند. ما در این مقاله بیشتر در مورد نصب برگه های بیمارستانی به درستی نوشته ایم .

نتیجه

عوامل مختلفی در ارائه یک تجربه با کیفیت به بیمار نقش دارند. قابل درک است که راحتی نمی تواند همیشه اولویت داشته باشد زیرا سلامت و ایمنی بیمار در یک محیط پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است. در عین حال، اگر جزئیاتی مانند ملحفه‌های باکیفیت می‌تواند به آسان‌تر شدن تجربه در بیمارستان کمک کند، راحتی هنوز ارزش تفکر دارد.

در Alsco، خدمات کرایه کتانی ما ممکن است فرآیند تجهیز اتاق‌های بیمارستان شما را با ملحفه‌های باکیفیت و راحت با خدمات اجاره‌ای ما ساده‌تر کند. شرکت ما تجربه گسترده ای در کار با مشاغل در صنعت پزشکی دارد و ما می توانیم کل فرآیند شستشو و انبار کردن را برای شما انجام دهیم.

حتی اگر از قبل ورق های خود را دارید، ما خدمات شستشوی کاملی را ارائه می دهیم، بنابراین نیازی به مدیریت آن فرآیند در خانه ندارید. امروز با ما تماس بگیرید تا بیشتر بدانید که چگونه می توانیم به بیمارستان شما کمک کنیم تا آسایش بیمار را بهبود بخشد و در عین حال بار سنگینی را که بر دوش شما است کاهش دهد.