پتوهای بیمارستانی از چه ساخته شده اند (و چرا مهم است)

پتوهای بیمارستانی معمولاً از پنبه ساخته می شوند. این ماده بسیار رایجی است که در پتوها استفاده می شود و دارای چندین ویژگی است که آن را برای بیمارستان ها مفید می کند، از جمله مقرون به صرفه بودن، تمیزی و دوام آن.
هنگامی که یک کسب و کار برای محیطی که لکه گیری و تمیز کردن بالقوه خشن ممکن است رایج باشد به پتوهای زیادی نیاز دارد، پنبه یکی از معدود انتخاب های خوب است.

پتوهای بیمارستانی از چه موادی ساخته شده اند؟

پتوهای بیمارستانی تقریباً همیشه از پنبه ساخته می شوند. پنبه یک فیبر طبیعی سلولزی است که از گیاهان پنبه به دست می آید. این ممکن است مهم ترین الیاف نساجی طبیعی در جهان و، مسلما، مهم ترین الیاف از هر نوع در جهان باشد. گرم، نسبتاً بادوام و در موارد مختلف بسیار مفید است.

پنبه را می توان با مواد دیگر ترکیب کرد، اما بیشتر پتوهای بیمارستانی 100٪ پنبه هستند. در ادامه این مقاله، برخی از دلایلی را که کسب‌وکارها احتمالاً پنبه را انتخاب می‌کنند، مورد بحث قرار می‌دهیم، اما دلیل اصلی این است که این ماده‌ای است که به خوبی نیازهای بیمارستان را برآورده می‌کند. همچنین نمی توان آن را به راحتی با مواد دیگر جایگزین کرد.

مواد جایگزین

در تئوری، یک بیمارستان به طور انحصاری پتوهای نخی نمی خواهد. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد گزینه های ضد حساسیت مانند میکروفیبر در دسترس باشد. برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک به پنبه داشته باشند و برخی دیگر ممکن است مواد را تحریک‌کننده بدانند و برای خواب راحت به مواد جایگزین نیاز داشته باشند.

با این حال، بعید است که یک کسب و کار جایگزینی برای پنبه که بخواهد اکثر پتوهایش از آن ساخته شود، شناسایی کند. همانطور که در بخش بعدی بیشتر بحث خواهیم کرد، پنبه دارای چندین ویژگی است که آن را به گزینه خوبی برای زمانی که یک تجارت به ده ها پتو نیاز دارد که ممکن است نیاز به تعویض منظم داشته باشد تبدیل می کند.

کیفیت های مهم

برخی از ویژگی های مهمی که باید در پتوی بیمارستانی به دنبال آنها بود عبارتند از:

مقرون به صرفه

در یک محیط پزشکی، پتوها باید مقرون به صرفه باشند. یک بیمارستان ممکن است به صدها پتو نیاز داشته باشد. به ناچار، حداقل برخی از این پتوها به اندازه کافی در معرض خطرات زیستی قابل توجهی قرار خواهند گرفت (مانند مقادیر زیادی خون از یک فرد مجروح مبتلا به یک بیماری منتقله از خون) که باید خیلی زودتر از یک پتو در شرایط متفاوت بازنشسته شوند.

پتوهای نخی رایج هستند زیرا مواد مقرون به صرفه است. علاوه بر این، در سراسر جهان، اکثر مردم از پتوهای نخی برای گرم کردن خود بدون شکایت عمده با وجود مقرون به صرفه بودن آن استفاده می کنند. در حالی که انواع گران قیمت نیز وجود دارد، پتوهایی با تعداد نخ های متوسط ​​را می توان به صورت عمده خریداری کرد، چیزی را خراب نمی کند و حداقل تجربه ای خنثی (اگر نه بهتر) را برای اکثر بیماران فراهم می کند.

قابل تمیز کردن

بیمارستان ها و سایر محیط های پزشکی نیاز به تمیز کردن مداوم دارند. این ماهیت صنعت است. افراد بیمار و مجروح مایعات بدن و سایر خطرات سلامتی را به اشکال مختلف تولید می کنند که نیاز به توجه فوری دارند و همیشه قابل پیش بینی نیستند. علاوه بر این، از آنجایی که بیماران بیمار یا مجروح هستند، تعویض و تمیز کردن سریع ملحفه ها بسیار مهم است، بنابراین بیماران و کارکنان در معرض خطر جدی قرار گرفتن در معرض مایعات خطرناک نیستند.

اگر برای یک کسب و کار پزشکی فعالیت می کنید یا کار می کنید، توصیه می کنیم مقاله ما در مورد ضدعفونی و عقیم سازی را نیز بخوانید زیرا بسیاری از بهترین روش های مورد نیاز برای کنترل باکتری ها و میکروب های یک مکان را مرور می کند، بنابراین بعید است که آنها به مشتریان و کارکنان آسیبی وارد کنند.

ساده در نگهداری

در یک محیط پزشکی، پتوها باید اغلب تعویض و تمیز شوند. همچنین ممکن است نیاز به تمیز کردن کامل‌تر از آنچه در سایر تنظیمات وجود دارد داشته باشند. این به این معنی است که پتوهای بیمارستانی می توانند مقدار قابل توجهی سایش را ببینند. اگر به راحتی پاره یا پاره شوند، زودتر از پتوهایی که در خارج از یک بیمارستان معمولی استفاده می شوند، مشکل ایجاد می شود.

پنبه به دلایل زیادی یک ماده پتویی محبوب است، اما دوام و عملکرد این ماده از بهترین ویژگی های آن است.

مشکلات را پنهان نمی کند

مواردی وجود دارد که یک ماده یا طرح خاص انتخاب می شود زیرا می تواند مواردی مانند گرد و غبار یا لکه ها را پنهان کند. با این حال، ماهیت یک بیمارستان به این معنی است که این مسائل هرگز نباید با یک پتو پوشانده شود. یک پتوی بیمارستانی خوب به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا لکه یا سایر مسائل بهداشتی بالقوه وجود دارد که می تواند منجر به خطر عفونت برای بیمار یا انتشار میکروب از یک بیمار به فرد دیگر شود.

اساساً، بیمارستان‌ها مکان‌هایی هستند که در آن فرد همیشه با انواع جدی میکروب‌ها مبارزه می‌کند. هر گونه مزیت بالقوه ای که یک انتخاب می تواند در شناسایی مکان هایی که ممکن است میکروب ها وجود داشته باشد و زمانی که یک شی یا منطقه ممکن است نیاز به تمیز کردن اضافی داشته باشد، بیشتر از بهبود تجربه مشتری است – می تواند جان بیماران و به طور بالقوه حتی اعضای کارکنان را نجات دهد.

نتیجه

گاهی اوقات، پاسخ صحیح، واضح است. پتوها و سایر ملحفه ها معمولاً پنبه ای هستند زیرا یک ماده عالی و در دسترس است که می تواند نیازهای بیشتر افراد را برآورده کند. هر بیمارستانی باید حداقل چند گزینه پتوی ضد حساسیت داشته باشد، اما بعید است که یک کسب و کار از تجهیز خود به پتوهای نخی پشیمان شود.

اگر برای رفع نیازهای کتانی خود کمک می خواهید، Alsco می تواند کمک کند. خدمات اجاره کتانی پزشکی ما اغلب می تواند مقرون به صرفه تر (و راحت تر) از خرید و نگهداری کتانی شما باشد. عملیات ما بسیار مقیاس پذیر است، چه شما یک کسب و کار کوچک یا بزرگ باشید، بنابراین ما می توانیم بیمارستان شما را در هر پتو و سایر ملحفه هایی که نیاز دارید، تجهیز کنیم. ما نگرانی و استرس را از مدیریت کتانی شما دور می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.