چگونه در هر فصل اسکراب ها را مد روز بپوشیم

فقط به این دلیل که باید اسکراب ها را به عنوان یک یونیفرم بپوشید به این معنی نیست که نمی توانید مد روز باشید.

در واقع، یک مجموعه خوب از اسکراب‌های پزشکی نباید همان روبالشی گشاد باشد که اکثر اسکراب‌های بیمارستانی احساس می‌کنند. خیلی گشاد هستند و در نهایت احساس ناراحتی می کنند یا مانع حرکت در کار می شوند.

امروز، ما در مورد نحوه پوشیدن اسکراب برای شیک پوشی در فصول سال صحبت خواهیم کرد و به ادامه مطلب می پردازیم:

  • نحوه انتخاب اسکراب های جذاب (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)
  • چگونه پارچه های اسکراب استایل را تحت تاثیر قرار می دهند
  • نحوه پوشیدن اسکراب های لایه بردار
  • نحوه ی اکسسوری با اسکراب

بیایید به آن برسیم!

چرا پرستاران اسکراب می پوشند؟

اسکراب علاوه بر اینکه راهی آسان برای شناسایی کارکنان مراقبت های بهداشتی برای بیماران است، به سادگی عملی است.

طرح ها معمولاً ساده و به راحتی شسته می شوند و مکان های کمی برای پنهان شدن باکتری ها و سایر آلاینده ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: : فروش لباس بیمارستانی در تهران

امروزه بسیاری از اسکراب‌ها از پارچه‌های مقاوم در برابر چروک و لکه ساخته می‌شوند که نگهداری را آسان‌تر می‌کند. (اگر تا به حال سعی کرده اید خون را از لباس خود بشویید، از این قسمت قدردانی خواهید کرد.)

کت و شلوارهای اسکراب همچنین اغلب دارای چندین جیب برای ذخیره بسیاری از چیزهایی هستند که متخصصان مراقبت های بهداشتی روزانه به آنها نیاز دارند – خودکار، قیچی تروما، سواب الکلی و موارد دیگر.

نحوه انتخاب اسکراب مناسب

شیک پوشیدن با انتخاب لباس مناسب شروع می شود. به عنوان یونیفرم حرفه ای شما، اسکراب های شما باید خوب به نظر برسند تا حس مناسب را به بیماران منتقل کنند.

بیشتر بخوانید: لباس بیمارستانی زنانه

و از آنجایی که شما تمام روز آنها را می‌پوشید، راحت بودن و اجازه حرکت آزادانه برای آنها به همان اندازه مهم است.

در اینجا عوامل اصلی مورد توجه قرار گرفته است:

الف. اندازه

اسکراب های شما باید به خوبی بر روی شما قرار گیرند، اما همچنان حداکثر دامنه حرکت را به شما می دهند.

هر تولید کننده نمودار اندازه متفاوتی دارد، بنابراین تصور نکنید که شما با همان اندازه ای که معمولاً می پوشید مناسب خواهید بود.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمار پارچه ای

برای ایمن بودن، اندازه گیری های خود را انجام دهید و قبل از خرید اسکراب، نمودارهای اندازه برند را جستجو کنید. اگر در بین اندازه ها هستید، توصیه می کنیم اندازه را افزایش دهید.

اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید، توزیع‌کنندگان مجاز محلی را بررسی کنید یا اینکه خود برند سیاست بازگشت مناسبی در منطقه شما دارد. این به تبادل آسان در صورت خاموش بودن اندازه کمک می کند. به عنوان مثال، بسیاری از برندهای اسکراب مستقر در ایالات متحده مانند انجیر ، نمی توانند مشتریان بین المللی را به خوبی با بازدهی پذیرایی کنند.

ب. برش/طراحی

مدل هایی را انتخاب کنید که فرم طبیعی بدن شما را تکمیل کنند.

به عنوان مثال، اگر نیم تنه کوتاه تری دارید، ست کردن شلوار اسکراب بلندتر با بالاتنه بلندتر ظاهری کشیده به بالاتنه شما می دهد.

اما اگر نیم تنه بلندتر و پاهای کوتاه تری داشته باشید چه ؟ واضح است که تاپ‌های کوتاه یا کفش‌های پلت‌فرم در محیط‌های بهداشتی مورد بحث قرار نمی‌گیرند، اما همیشه می‌توانید به سراغ شلوارهای کمر بلند یا یک تاپ اسکراب روان که تا سطح باسن بروید، بروید.

بیشتر بخوانید: کاور استین پارچه ای

اگر شانه‌های شما پهن‌تر از باسن‌تان باشد، پایین‌تنه‌های گشاد، پایین تنه‌تان را متعادل می‌کنند. از طرف دیگر، می‌توانید یک تاپ بادی با یک مدل شلوار ساختار یافته‌تر یا لاغرتر برای یک شبح A-line بپوشید.

اگر مستطیل شکل دارید (با نام مستطیل بدنتان) انحناهای طبیعی بدن خود را با حجم دادن به بالا یا پایین برجسته کنید. اگر به دنبال ظاهری روان و گشاد در قسمت پایین هستید، رویه اسکراب متناسب‌تری بپوشید. یا اگر تاپ حجیم‌تری را ترجیح می‌دهید، به‌جای آن شلوار اسکراب لاغر یا ژوگر بپوشید.

ج. پارچه اسکراب

مواد اسکراب شما بر میزان چسبندگی آنها بر روی بدن شما، ساختار یا روان بودن، و سطح کلی راحتی و کشش تأثیر می گذارد.

قیمت لباس بیمارستانی زایمان

به عنوان مثال، خرید اسکراب با کمی اسپندکس (حدود 3-4٪) کمی به پارچه می افزاید. اما اسپندکس بیش از حد ممکن است به معنای اسکراب هایی باشد که به مرور زمان کشیده شده و شکل خود را از دست می دهند.

یا اگر می خواهید ظاهر ساختار یافته تری داشته باشید، اسکراب هایی را انتخاب کنید که محتوای پلی استر بالاتری دارند. این نوع مواد با مقاومت در برابر لکه ها / چین و چروک ها خوب است و به لباس اسکراب شما دوام می بخشد.

ما در این راهنما به جزئیات بیشتری در انواع مختلف پارچه های اسکراب می پردازیم: پارچه اسکراب های پزشکی – کدام یک بهترین است؟

د. رنگ

این واقعاً به سیاست بیمارستان شما بستگی دارد. برخی از بیمارستان ها به کارکنان خود فرصت کاملی برای انتخاب رنگ هایی که می خواهند بپوشند، می دهند. برخی دیگر برای شناسایی آسان برای هر بخش رنگ خاصی را مشخص می کنند.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس بیمارستانی در تهران

اگر اتفاقاً در یک مرکز بهداشتی کار می‌کنید که به شما آزادی بیشتری در بیان خلاق می‌دهد، بهترین گزینه انتخاب رنگی است که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد. (Stitch Fix یک راهنمای آسان برای شناسایی رنگ پوست شما در اینجا دارد .)

این همچنین برای هر لایه ای که زیر یا روی اسکراب خود می پوشید نیز صدق می کند. در حالت ایده آل، رنگ هر ژاکت اسکراب یا زیرپیراهن باید مکمل رویه اسکراب شما باشد. رنگ های خنثی نیز به خوبی کار می کنند.

نکته این است که اگر چیزی را انتخاب کنید که خیلی کم رنگ است، اگر لکه یا تغییر رنگی روی لباس شما وجود داشته باشد، ممکن است بیشتر قابل توجه باشد!

بیشتر بخوانید: خرید روپوش پزشکی زنانه

و البته – لباس زیر شما باید رنگ خنثی داشته باشد تا از نشان دادن چیزی در پارچه اسکراب جلوگیری شود.

چگونه اسکراب ها را مد روز بپوشیم

اکنون که اسکراب های خود را خریداری کرده اید، بیایید در مورد نحوه آرایش آنها صحبت کنیم.

آیا باید اسکراب ها را به صورت فشرده بپوشید؟

بیشتر اوقات به منطقه ای که در آن کار می کنید و طراحی اسکراب شما بستگی دارد.

بیشتر اسکراب‌های پرستاری به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فرم بیشتری داشته باشند و نیازی به قرار دادن آن‌ها نیست. در مواقع دیگر، پرستاران ترجیح می‌دهند که داخل آن قرار نگیرند زیرا به دو جیب جلویی در قسمت بالایی خود نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمارستانی

اما بسیاری از کسانی که در OR کار می‌کنند ترجیح می‌دهند اسکراب‌هایشان را بچسبانند تا احتمال اینکه پارچه به‌طور تصادفی در مزرعه‌ای استریل بچرخد – یا هوای سرد یخ‌زده به بالای آن‌ها برود.

گفته می‌شود، مگر اینکه کد لباس شما (یا فرهنگ کاری) یک راه یا روش دیگر را مشخص کند، این سؤال که آیا لباس پوشیدن یا نه معمولاً ترجیح شخصی است.

زیر یا روی اسکراب ها چه بپوشیم

… مشروط بر اینکه مجاز به پوشیدن هر چیزی غیر از اسکراب خود باشید.

اگر در اتاق عمل یا اطراف آن کار می کنید، این احتمال وجود دارد که به دلایل بهداشتی نتوانید چیزی زیر اسکراب خود بپوشید.

اما در شرایط دیگر، معمولاً همه چیز درست است.

اگر از لایه‌های داخلی برای گرم نگه داشتن خود استفاده می‌کنید، از چیزی متناسب با قابلیت کشش خوب استفاده کنید – مانند ساق شلواری.

بیشتر بخوانید: لباس اتاق عمل بیمار زنانه

اینها باید از مواد گرم کننده ای ساخته شوند که خیلی ضخیم نباشد. این اطمینان حاصل می کند که اسکراب های شما می توانند به راحتی از روی آن عبور کنند در حالی که بیش از حد حجیم به نظر نمی رسند.

و اگر نگران تعریق در اسکراب های خود هستید، حتما از لایه های پایه 100% پنبه ای خودداری کنید. پنبه در حالی که قابلیت تنفس دارد، بسیار جاذب است و زمان زیادی برای امتحان کردن نیاز دارد. مواد مصنوعی مانند پلی استر در از بین بردن رطوبت بهتر عمل می کنند تا احساس خشکی را به شما دست دهد.

پوشیدن ژاکت یا ژاکت روی اسکراب توصیه نمی شود. این لباس نه تنها غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسد و تشخیص شما را برای بیماران سخت‌تر می‌کند، بلکه لباس‌ها طوری طراحی نشده‌اند که شست‌وشوهای ضدعفونی کننده با دمای بالا که اکثر اسکراب‌ها می‌توانند تحمل کنند، طراحی نشده‌اند.

بیشتر بخوانید: چه کسی اسکراب مشکی می پوشد؟

در عوض، از یک ژاکت اسکراب به رنگی استفاده کنید که مکمل اسکراب‌های موجود شما باشد – و ترجیحاً یکی با جیب‌های کافی برای نگه‌داشتن تمام ابزارهای مورد نیاز.

لوازم جانبی، خالکوبی و پیرسینگ: بله یا خیر؟

باز هم، این به دستورالعمل های کد لباس مرکز مراقبت های بهداشتی شما بستگی دارد.

یک مدل موی ساده (یا شاید یک کلاه اسکراب طراح؟) ممکن است خوب باشد، اما بیشتر آنها به دلایل بهداشتی از استفاده از لوازم جانبی یا سوراخ کردن منع می کنند. برخی حتی ساعت‌ها را ممنوع می‌کنند، زیرا کثیفی و باکتری‌ها اغلب زیر بند قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: آیا پرستاران می توانند خالکوبی کنند؟ 

خالکوبی ها معمولا به خاطر حرفه ای بودن خارج می شوند. اما اگر قصد دارید چهره شخص مهم خود را روی بدن خود نقش کنید، نقطه ای را انتخاب کنید که به راحتی پنهان شود.

چه کفش هایی با اسکراب های خود بپوشید

نکته آخر اینکه کفش شما باید راحتی را با مد ترکیب کند. شما به طور بالقوه می توانید ساعت ها در یک زمان روی پای خود باشید، بنابراین چیزی می خواهید که در پایان روز شما را نکشد.

Crocs را وارد کنید که به دلیل راحتی و رنگ‌های جسورانه‌شان به محبوبیت رسیده‌اند. آنها به راحتی خون و سایر لکه ها را نیز پاک می کنند، و آنها را به انتخاب خوبی برای OR تبدیل می کند.

بیشتر بخوانید:برای احساس راحتی زیر اسکراب چه چیزی باید بپوشید

از طرف دیگر، کفش‌های کتانی یا کفش‌های کتانی کم‌رنگ را در نظر بگیرید – البته با رنگ‌بندی بقیه لباس‌هایتان.

را