در حالی که ممکن است تصویر پرستاران با یونیفرم های سفید شفاف به ذهن خطور کند، واقعیت این است که لباس پرستاری برای برآورده کردن خواسته های این حرفه تکامل یافته است. از اسکراب گرفته تا مانتوهای آزمایشگاهی و حتی طرح‌ها و طرح‌های رنگارنگ، پرستاران گزینه‌های مختلفی برای لباس‌ها در اختیار دارند.

این وبلاگ به بررسی انواع لباس های پرستاران و دلایل انتخاب آنها می پردازد. چه یک پرستار دانشجو باشید، چه یک پرستار شاغل یا صرفاً در مورد لباس پرستاری کنجکاو باشید، این وبلاگ بینش های ارزشمندی را در مورد این جنبه ضروری پرستاری ارائه می دهد.

کد لباس پرستاران

کد لباس برای پرستاران بسته به محل کار و سیاست های خاص مرکز مراقبت های بهداشتی می تواند متفاوت باشد. با این حال، برخی دستورالعمل ها و استانداردهای کلی وجود دارد که معمولاً توسط پرستاران در محیط های مختلف دنبال می شود، مانند:

– اسکراب ها باید به رنگ خاصی باشند تا نشان دهنده امکانات و بخش شما باشند.

-لباس زیر نباید از طریق اسکراب ها نمایان شود.

-نشان های شناسایی باید همیشه قابل مشاهده باشند.

– جواهرات تا زمانی مجاز است که ظریف باشد.

-خالکوبی های توهین آمیز باید همیشه پوشانده شوند.

-پوشاندن سر تا زمانی که به دلایل مذهبی، ایمنی یا کنترل عفونی باشد مجاز است.

رنگ لباس یک پرستار

رنگ لباس یک پرستار بسته به نوع مرکز پزشکی که در آن کار می کنند یا نقش آنها در آن مرکز متفاوت است.

اگرچه رنگ سفید برای نشان دادن لباس پرستاران استفاده می‌شد، امروزه بسیاری از پرستاران از اسکراب‌های آبی یا سبز روشن استفاده می‌کنند، زیرا تمیز کردن آن‌ها راحت‌تر است و تشخیص آن‌ها را برای بیماران آسان‌تر می‌کند.

رنگ ها همچنین نقش بسیار زیادی در درک ما از جهان دارند. از آنجایی که ما رنگ سبز را با آرامش، آرامش و شفابخشی و آبی روشن را با اعتماد، آرامش و قابلیت اطمینان مرتبط می‌دانیم، پوشیدن این رنگ‌ها می‌تواند این احساسات مثبت را در بیماران القا کند.

لباس پرستار

لباس پرستاری نیز می تواند یک لباس باشد. این لباس ها می توانند بسیار راحت باشند و در انواع مختلفی مانند جلوی زیپ دار، یقه ماندارینی و راه راه موجود باشند. قبل از انتخاب، باید کد لباس مرکز را بررسی کنید، زیرا برخی از امکانات ممکن است نیاز به لباس‌ها تا زیر زانو داشته باشند و با جوراب‌های ساده یا جوراب شلواری پوشیده شوند.

روپوش سفید پرستاری

پرستاران، پزشکان و جراحان معمولاً این لباس پزشکی را در طول عملیات و در بخش های جراحی می پوشند تا محافظت بیشتری در برابر آلاینده ها ایجاد کنند.

انواع دیگری از روپوش ها برای مقاصد مختلف وجود دارد، مانند روپوش هایی که هنگام برخورد با خون یا آلاینده های بالقوه عفونی پوشیده می شوند و روپوش های غیرجراحی که در صورت خطر کم آلودگی پوشیده می شوند، اما پرستاران همچنان به محافظت نیاز دارند.

 

کفش کار یا کراکس

از آنجایی که پرستاران برای انجام وظایف خود مجبورند زیاد جابجا شوند، باید کفش های راحت و حمایتی بپوشند. همچنین کفش های کار باید سبک، انعطاف پذیر، غیر قابل نفوذ در برابر مایعات و ضد لغزش باشند.

پرستاران در شرایط اضطراری می‌توانند طبق سیاست‌های مرکز از پاپوش یا کفش ورزشی استفاده کنند. در مقابل، پرستارانی که در محیط‌های غیر اورژانسی کار می‌کنند نیز می‌توانند کفش‌های ورزشی ورزشی را با رعایت دستورالعمل‌های لباس بپوشند.

اسکراب های پزشکی

رایج‌ترین لباس در صنعت مراقبت‌های بهداشتی، اسکراب‌های پزشکی است و دلیل خوبی هم دارد. آنها لباس راحتی هستند که از ترکیب پنبه و پلی استر ساخته شده اند، به راحتی تمیز می شوند و دارای جیب هایی برای عملکرد و اهداف کاربردی هستند.

هنگام انتخاب اسکراب های پزشکی، به یاد داشته باشید که زمان زیادی را در آنها صرف خواهید کرد، بنابراین گزینه هایی را انتخاب کنید که مناسب شما و دستورالعمل های مرکز هستند.

دستکش های پزشکی/جراحی یکبار مصرف

به منظور حفظ پروتکل های ایمنی و بهداشتی، پرستاران ملزم به پوشیدن دستکش یکبار مصرف برای جلوگیری از آلودگی متقاطع بین خود و بیماران خود هستند. این دستکش ها به عنوان یک مانع عمل می کنند و به محافظت از هر دو طرف در برابر عوامل بیماری زا کمک می کنند. این دستکش‌ها از مواد مقاوم در برابر آب، معمولاً لاتکس، ساخته شده‌اند که به پرستاران اجازه می‌دهد تا به طور ایمن با آلاینده‌های بالقوه خطرناک تماس بگیرند.

دستکش های پزشکی جزء ضروری هر مرکز بهداشتی هستند و در طی مراحل مختلف مانند جراحی ها و معاینات مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از دستکش‌های یکبار مصرف، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از رعایت استانداردهای بهداشتی دقیق و کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ها و بیماری‌های گسترش یافته در مرکز اطمینان حاصل کنند.

ماسک های صورت

ماسک های صورت در مراکز بهداشتی درمانی برای محافظت از پرستاران و بیماران در برابر عوامل بیماری زا و آلاینده های موجود در هوا بسیار مهم هستند. آنها یک محیط کار ایمن و بهداشتی ایجاد می کنند و به طور گسترده در بیمارستان ها، خانه های سالمندان، کلینیک ها و دفاتر پزشکی استفاده می شوند.

ساعت پزشکی دوستانه

پرستاران در طول شیفت خود باید برنامه ها را مدیریت کنند، بیماران را زیر نظر داشته باشند، ارزیابی ها را انجام دهند، نمودارهای اسناد و غیره را انجام دهند. با توجه به این وظایف که نیاز به اندازه گیری دقیق زمان دارند، به عنوان یک پرستار، باید یک ساعت پزشکی داشته باشید.

اخیراً شاهد تغییر به سمت ساعت های هوشمند مانند اپل و سامسونگ واچ بوده ایم. این ساعت‌ها نه تنها زمان را ردیابی می‌کنند، بلکه می‌توانند بررسی‌کننده سلامتی خوبی برای پرستاران باشند، زیرا مراحل، داروها، برنامه خواب و میزان مصرف آب را نیز پیگیری می‌کنند. علاوه بر این، آنها می‌توانند تلفن‌ها را جایگزین کنند، زیرا اغلب برای پرستاران ناخوشایند است که تلفن‌های خود را در ساعات کاری چک کنند.

همچنین، هنگام انتخاب ساعت، به یاد داشته باشید که گزینه ضد آب را انتخاب کنید، زیرا باید دستان خود را چندین بار در طول روز بشویید.

سایر لوازم جانبی مفید

-به دلیل محیط کار غیرقابل پیش بینی، به تعدادی لوازم جانبی برای آسان کردن زندگی خود نیاز خواهید داشت. بعضی از آنها … هستند:

-قلم ها را کلیک کنید

-قیچی طبی

-پن لایت

-گوشی پزشکی

-دارنده نشان شناسنامه

4 فاکتور اساسی که باید هنگام انتخاب لباس و لوازم جانبی پرستاری در نظر گرفت

به عنوان یک پرستار، باید بیشتر وقت خود را در لباس فرم خود بگذرانید، بنابراین هنگام انتخاب لباس و لوازم جانبی مناسب، عوامل زیر را در نظر بگیرید تا ساعات کاری خود را آسان تر کنید.

1. لباس محافظ

هدف اولیه لباس پرستار محافظت از آنها و بیمارانشان در برابر میکروب ها، مواد شیمیایی خطرناک، باکتری ها و مایعات بدن است. بنابراین، هنگام انتخاب لباس های پزشکی، باید اطمینان حاصل کنید که مواد لباس به راحتی تمیز می شود و از تماس آلاینده ها با پوست جلوگیری می کند.

2. لباس راحت

پرستاران معمولاً در شیفت های 12 ساعته کار می کنند و در این شیفت ها زمان زیادی را صرف ایستادن و راه رفتن می کنند. به همین دلیل، پوشیدن لباس‌ها و کفش‌های راحت برای پرستاران ضروری است. هنگام انتخاب لباس پرستاری، توصیه می‌شود موادی را انتخاب کنید که قابلیت تنفس داشته باشند و دارای ویژگی‌های کنترل عرق باشند تا از حداکثر راحتی در شیفت‌های طولانی اطمینان حاصل شود.

3. طراحی مناسب

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب لباس پرستاری باید در نظر گرفته شود، طراحی است. در حالی که اکثر تولید کنندگان اقلامی را با طرح های مناسب مطابق با دستورالعمل های لباس پرستاری تولید می کنند، شما همچنین باید بررسی کنید که آیا طراحی آنها به درستی با بدن شما مطابقت دارد یا خیر. به یاد داشته باشید که اگر مرکز مراقبت های بهداشتی که در آن کار می کنید سیاست های سختگیرانه ای در مورد خالکوبی دارد، طرح هایی را انتخاب کنید که خالکوبی های شما را بپوشاند.

4. ذخیره سازی و دسترسی

به عنوان یک پرستار، از شما خواسته می شود که در حین شیفت کاری خود به طور مکرر جابجا شوید و ابزار و لوازم ضروری را حمل کنید. بنابراین، انتخاب لباس با فضای جیب کافی برای صرفه جویی در زمان و باز نگه داشتن دستان خود برای کارهای دیگر بسیار مهم است. با انتخاب لباس پرستاری با فضای ذخیره سازی فراوان، می توانید به راحتی به ابزار مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید و کار خود را کارآمدتر و سازنده تر کنید.

اهمیت لباس مناسب برای پرستاران

در صنعت مراقبت های بهداشتی، لباس پرستاری نقش حیاتی در ایجاد یکنواختی و حرفه ای بودن در یک مرکز و بخش ایفا می کند. برای پرستارانی که در تماس مستقیم با بیماران و بازدیدکنندگان هستند، لباس فرم آنها یک هدف اساسی است. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا لباس و کد لباس مناسب برای پرستاران بسیار مهم است:

  1. اطمینان از شناسایی آسان: بیماران و بازدیدکنندگان باید به راحتی پرستاران را از سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی تشخیص دهند. لباس مناسب و کدهای لباس به آنها کمک می کند تشخیص دهند که برای نیازهای مراقبت های بهداشتی خود به چه کسی مراجعه کنند.
  2. نمایندگی مرکز و بخش: لباس پرستاران منعکس کننده مرکز و بخشی است که آنها نمایندگی می کنند. باعث ایجاد حس غرور در میان پرستاران و ارتقای تصویر مثبت از موسسه مراقبت های بهداشتی می شود.
  3. ایجاد یک تاثیر اولیه خوب: پرستاران اغلب اولین متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که بیماران و بازدیدکنندگان با آنها تعامل دارند. یک پرستار آراسته و با لباس مناسب می تواند لحن مثبتی برای کل تجربه مراقبت های بهداشتی ایجاد کند.
  4. نشان دادن حرفه ای بودن: از پرستاران انتظار می رود که در رفتار، زبان و ظاهر خود حرفه ای نشان دهند. لباس مناسب یک جنبه ضروری برای ارائه یک تصویر حرفه ای است.

خط پایین

در پایان روز، متخصصان پزشکی مانند پرستاران باید بتوانند روی بیماران خود تمرکز کنند بدون اینکه لباس های ناراحت کننده یا غیر عملی آنها را پرت کند. به همین دلیل است که لباس ها و لوازم جانبی پزشکی بسیار مهم هستند: آنها به طور خاص طراحی شده اند تا به پرستاران کمک کنند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند. از اسکراب‌های راحت و کفش‌های محکم گرفته تا گوشی‌های پزشکی کاربردی و نگهدارنده‌های نشان، این محصولات با دقت ساخته شده‌اند تا نیازهای منحصربه‌فرد کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را برآورده کنند.

اما فقط به این دلیل که لباس فرم می پوشید به این معنی نیست که نمی توانید استایل شخصی خود را بیان کنید. اکسسوری هایی مانند بند های رنگارنگ یا نشان های سرگرم کننده می توانند ظاهری از شخصیت به ظاهر شما بیافزایند، در حالی که سبک های مختلف اسکراب می توانند یک پیچ و تاب منحصر به فرد و شیک ارائه دهند. به یاد داشته باشید، در حالی که یکنواختی برای ایجاد یک تیم منسجم مهم است، همیشه جایی برای اجازه دادن به فردیت شما وجود دارد.