نقش لباس بیمارستانی در رفاه بیمار

دراز کشیدن در رختخواب با لباس بیمارستان چیزی است که کابوس ها از آن ساخته شده اند.
این تجربه‌ای است که قطعاً بیماران دوست ندارم به خاطر بسپارم. این احساسی است که توسط بسیاری از مردم در سراسر جهان بدون توجه به دلیل مراقبت آنها تکرار می شود.
و با کمال تعجب، این لزوماً ناراحتی جسمی، درد احتمالی، یا ترس ذاتی از بیماری یا مرگ نیست که بیمار بستری شده در بیمارستان را آزار می دهد.

نه، فکر از دست دادن استقلال، آسایش و حیثیت است. اگرچه ورونیکا با یک نوزاد سالم در آغوشش بیمارستان را ترک کرد، اما تأمل در آن دوره زمانی به راحتی احساسات شدید درماندگی و آسیب پذیری را که در طول اقامت در بیمارستان احساس می کرد، تداعی می کند.

لباسی که بیمار را بیمار معرفی می کند

هر بستری شدن در بیمارستان، زندگی اجتماعی فرد را محدود می کند و نه تنها فعالیت های شاد، بلکه کارهای روزمره را که ما بدیهی می دانیم، متوقف می کند.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمارستانی تترون

پس از بستری شدن در بیمارستان، استقلال از بین می رود. تحرک محدود است و اکثر بیماران روی تخت بیمارستان خود بسته می شوند. ممکن است احساس کند که همه حقوق ناگهان از بین می روند.

اقتدار در زمان صرف غذا، آراستگی و حتی نحوه لباس پوشیدن شما توسط شخص دیگری دیکته می شود. و چه چیزی کل این تجربه ناراحت کننده را نشان می دهد؟ لباس بیمارستان زشت، ناراحت کننده و نامناسب.

به جای اینکه منبع آرامش باشد، به تنهایی احساس آسیب پذیری بیمار و از دست دادن اقتدار و منزلت او را در طول تجربه نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: : فروش لباس بیمارستانی در تهران

لباس بسیار بزرگی را به یاد می‌آورد که به او داده شده بود تا برآمدگی نوزادش را بپوشاند: لباسی که باعث می‌شد او احساس ناخوشایندی کند. او به ما گفت: «یک پرستار مهربان یک لباس دو نفره برای من فراهم کرد تا بتوانم عفت خود را حفظ کنم.

متأسفانه، این فقط به من این احساس را داد که در حال بسته بندی هدیه در لایه ها هستم.» ورونیکا با یادآوری لباس پژمرده و کشیده‌ای که باید می‌پوشید، کراوات‌های متعدد و بال‌های شل شده‌اش که به توالت می‌رفت یا پیاده‌روی کوتاهی به چالش می‌کشید، می‌خندد.

«با اضطراب و دلهره در مورد سلامتی نوزادم، انتظار نداشتم نگران لباسی باشم که در رختخواب می پوشم. اما لباس بیمارستان روی روحیه شما تأثیر می گذارد و گاهی اوقات اعصاب شما را به هم می زند.»

برای چنین آیتم ساده ای، لباس بیمارستان نقش مهمی در خلق و خو و دیدگاه بیمار دارد.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمار پارچه ای

اگرچه در شیوه‌های بالینی کنونی به شأن و مراقبت شخصی اهمیت داده می‌شود، اما اغلب مدیران بیمارستان و پزشکان و همچنین بیماران، لباس‌های بیمارستانی را کنار می‌گذارند، حتی اگر لباس ساده این قدرت را داشته باشد که بر سلامت روان و رفاه بیمار تأثیر بگذارد. این نظارت کنجکاو است زیرا به خوبی مستند شده است که نگرش ذهنی مثبت می تواند به بهبودی بیمار کمک زیادی کند.

درک بیمار از لباس استاندارد

بیماران معمولاً مجاز به پوشیدن لباس‌های خود یا لباس‌هایی نیستند که در آن راحت هستند، و در عوض از آنها خواسته می‌شود در بدو ورود لباس‌های وحشتناک بیمارستان را بپوشند.

بیشتر بخوانید: خرید عمده لباس بیمارستانی

تعداد کمی به فکر آوردن لباس خود هستند، حتی اگر این عمل به طور کلی پذیرفته شده باشد.

مطالعه‌ای که به بررسی برداشت‌های مربوط به لباس‌های بیمارستانی می‌پردازد، نشان می‌دهد که بیماران لباس را با احساس از دست دادن سلامتی، بیمار بودن و از دست دادن کنترل به متخصصان پزشکی مرتبط می‌دانند.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید اسکراب پزشکی

بیماران ادعا می کردند که از طراحی فعلی روپوش های بیمارستانی احساس آسیب پذیری، ناتوانی و خجالت می کنند.

و برخلاف هدف مورد نظر، بیش از نیمی از بیماران برای پوشیدن روپوش با مشکل مواجه شدند. تقریباً 72 درصد از بیماران احساس می کردند در معرض قرار گرفته اند.

بیشتر بخوانید: کاور استین پارچه ای

بیش از نیمی از آنها از احساس خودآگاهی و ناراحتی شکایت داشتند. اگرچه بیمارستان مکانی برای بهبودی و بازیابی سلامتی شماست، اما روپوش بیمارستانی در عوض بر استرس بیمار می افزاید و سلامت روان را کاهش می دهد.

پزشکان همچنین اذعان دارند که مدل فعلی لباس های بیمارستانی مانع از آن می شود که جنبه ای از شخصیت بیمار خود را تجربه کنند. این کاملاً به معنای واقعی کلمه یک فرد را به یک لباس متحدالشکل می پوشاند تا بیانی از خود.

اختراع مجدد لباس بیمارستان

لباس بیمارستان – نماد بخش ناخوشایند و آسیب زا از اقامت در بیمارستان – باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: دوخت لباس بیمارستانی در منزل شیراز

آرکراس در حال پیشروی است. ما لباس بیمارستان را دوباره اختراع کرده‌ایم تا به تمام موارد فوق بپردازیم: افزایش استقلال، راحتی و وقار بیمار، برای حفظ بهترین چارچوب ذهنی مثبت در هر مرحله از مراقبت.

لباس‌های لباس‌های آرکراس از مواد طبیعی و راحت ساخته شده‌اند که می‌توان آن‌ها را بارها شسته و دوباره استفاده کرد. با هدف تقویت احساس رفاه و استقلال، طراحان ما اطمینان حاصل کردند که پوشیدن و درآوردن لباس‌ها آسان است – حتی برای بیماران با تحرک محدود. پوشاک ما دسترسی آسان برای پزشکان و پرستاران را تضمین می کند و در عین حال عفت خود را همیشه حفظ می کند.

بیشتر بخوانید: لباس بیمارستانی زایمان

اگرچه ما نمی‌توانیم هیچ رنجی را از بین ببریم، اما می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که یک بیمار در حالی که لباس بیمارستانی زیبا اما بسیار کاربردی به تن دارد، احساس راحتی می‌کند – و شاید حتی کمی ظریف. خواه این یک اقامت طولانی مدت در بیمارستان باشد یا یک روز – ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم!

بیشتر بخوانید: 18 شغلی که نیاز به اسکراب دارد

در Arkeras، ما تجربه بیمار را جدی می گیریم. کرامت یک حق اساسی برای همه است و لباس های بیمارستانی ما دقیقاً برای ارائه آن طراحی شده اند. مجموعه ما را بررسی کنید تا لباس بیمارستانی را پیدا کنید که مناسب شماست!

دکتر Veena Angle یک نویسنده آزاد و متخصص ارتباطات پزشکی است که علاقه زیادی به ساده کردن اصطلاحات علمی دارد.