نحوه پوشیدن لباس بیمارستان

روپوش‌های بیمارستانی یک لباس ساده هستند، اما پوشیدن (و درآوردن آن) بسیار دشوار است.
این یکی از لوازم اصلی کمد لباس های بیمارستانی برای بیماران است ، با این حال تعداد کمی از آنها بر هنر پوشیدن لباس بیمارستانی مسلط شده اند. در اینجا چهار نکته مهم برای پوشیدن لباس بیمارستانی بدون غر زدن پارچه آورده شده است:

بدانید چه نوع لباس مجلسی می پوشید.

دو نوع اصلی از لباس‌های بیمارستانی وجود دارد: مدل مستقیم رو به بالا و پایین و مدل روپوش. اگر مانتوی راسته رو به بالا و پایین دارید، دو پنل دارد که در یک طرف وسط به هم می رسند.  

 اکثر بیماران این سمت را در پشت قرار می دهند زیرا وجود آن در جلو باعث می شود احساس بیشتری در معرض قرار گرفتن داشته باشند، اما در برخی موارد، پزشک از شما می خواهد که آن را با شکاف در جلو برای دسترسی آسان تر بپوشید. 

بیشتر بخوانید: خرید عمده لباس بیمارستانی

همچنین یک لباس بیمارستانی به سبک بسته بندی وجود دارد که دارای دو پانل پارچه ای است که به صورت زاویه ای روی هم قرار می گیرند. این سبک پوشش بیشتری را برای بیماران ارائه می دهد، اما می تواند دسترسی پزشکان را کاهش دهد و مانع از اقدام سریع شود. 

هر مدل لباس بیمارستانی به جهت های متفاوتی برای پوشیدن نیاز دارد، به همین دلیل مهم است که بدانید چه نوع روپوشی خواهید پوشید.

کمترین لباس لازم را در بیاورید.

قبل از اینکه بتوانید لباس بیمارستان بپوشید ، باید لباس های خود را در بیاورید. در بسیاری از موارد، می‌توانید سوتین و/یا لباس زیر خود را بپوشید، مگر اینکه پزشک به آن اشاره کرده باشد. اگر پزشک فقط نیمه بالا یا پایین شما را معاینه می کند، ممکن است بتوانید پیراهن یا شلوار خود را بپوشید و سپس به سادگی لباس بیمارستان را روی بقیه بدن خود بپوشانید. 

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمار پارچه ای

قبل از پوشیدن لباس بیمارستان، دستورالعمل های پرسنل را در مورد مقدار لباس پوشیدن دنبال کنید. لباس‌هایتان را در جایی قرار دهید که شما را به آنجا هدایت می‌کنند تا بعداً وقتی زمان درآوردن لباس بیمارستان فرا رسید، بتوانید به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.

 

لباس بیمارستان را بپوش

اکنون زمان آن رسیده است که لباس بیمارستان را بپوشید. اگر مانتو مستقیم بالا و پایین می‌پوشید، آن را بگیرید و بچرخانید تا جلوی شما را کاملاً بپوشاند (مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری داده باشد). بازوهای خود را داخل آستین ها قرار دهید و لباس مجلسی را تا گردن خود بکشید. اگر بالاتنه تحرک دارید ، رشته های گردن را پشت سر خود ببندید. اگر بازوهای شما به اندازه کافی متحرک نیستند، می توانید آن را جلوی سینه خود ببندید و سپس رشته ها را روی سر خود بکشید.

بیشتر بخوانید: کاور استین پارچه ای

 اگر می خواهید در اطراف راه بروید، ممکن است بخواهید که رشته های کمر را پشت سر خود ببندید. برخی از افراد ترجیح می دهند در صورت دراز کشیدن، کمر را باز بگذارند، زیرا در غیر این صورت، گره می تواند در قسمت پایین کمر آنها فرو رود.

لباس مجلسی را ببندید.

لباس‌های مجلسی کمی متفاوت هستند، زیرا کراوات گردن ندارند، اما دو بند کمری دارند. لباس بیمارستان را با شکاف های رو به جلو بپوشید. قسمت داخلی کمر را پیدا کنید، که در سمت چپ یا راست شما قرار دارد. کراوات را از لبه طرف مقابل لباس بگیرید و به کراوات داخلی کمر ببندید.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس بیمارستانی در تهران

 قسمت بیرونی کمر را در طرف دیگر لباس قرار دهید و این کار را با طرف دیگر که هنوز آویزان است تکرار کنید. اگر لباس مجلسی فقط یک کراوات داخلی بلند دارد، آن را به اطراف بیاورید و به نخ طرف مقابل ببندید. صفحات روی پارچه را طوری تنظیم کنید که راحت آویزان شوند.

لباس را در بیاور

پس از اتمام معاینات پزشکی یا درمان، نوبت به درآوردن روپوش بیمارستانی می رسد. برخی از لباس‌ها با گیره‌های سریع بر روی شانه‌ها ساخته می‌شوند تا مجبور نباشید با کراوات‌ها سر و صدا کنید. به سادگی گیره ها را باز کنید و از لباس بیرون بیایید. با لباس های دیگر، باید به عقب برگردید و کراوات ها را باز کنید، که ممکن است کمی مشکل باشد.

بیشتر بخوانید: فروش عمده لباس بستری

 به همین دلیل بسیار مهم است که همیشه لباس‌ها را در پاپیون‌های گشاد ببندید و از گره زدن مضاعف خودداری کنید تا پس از اتمام بتوانید آن را به دست آورید. لباس را در ظرف لباسشویی کثیف قرار دهید (وقتی آماده تعویض لباس هستید معمولاً کارکنان به شما می گویند که لباس را کجا قرار دهید). پس از درآوردن لباس بیمارستان، لباس های معمولی خود را دوباره بپوشید.

روپوش‌های بیمارستانی تنها لباس‌هایی نیستند که به راحتی در دسترس هستند و عزیزان شما می‌توانند در یک مرکز یا خانه بپوشند. 

بیشتر بخوانید: چه کسی اسکراب مشکی می پوشد؟

مجموعه لباس‌های تطبیقی ​​ما را بخرید تا راه‌حل‌های کمد لباس برای هر سطح تحرک و نیازهای مختلف پزشکی پیدا کنید.