در بیمارستان ها چه بپوشیم؟

گاهی اوقات لباس برای بیماران نقشی اساسی در روند مراقبت و بهبودی آنها دارد. این مقاله به اهمیت انتخاب لباس مناسب برای اقامت در بیمارستان، پاسخگویی به نیازهای مختلف افراد در یک محیط پزشکی می پردازد.
اگر مطمئن نیستید که در بیمارستان ها چه بپوشید، این مقاله به شما کمک می کند تا گزینه های خود را به درستی درک کنید تا برای اقامت موفق و راحت در بیمارستان آماده کنید.

در بیمارستان ها چه بپوشیم؟

اهمیت پوشش مناسب در بیمارستان ها

انتخاب لباس مناسب در بیمارستان ها به چند دلیل بسیار مهم است. برای بیماران، لباس باید راحتی و عملی را متعادل کند و دسترسی آسان به معاینات و درمان های پزشکی را تضمین کند.

لباس بیمارستانی می تواند به طور قابل توجهی آسایش کلی بیمار را افزایش دهد، خواب بهتر را بهبود بخشد و به طور بالقوه منجر به بهبودی سریعتر شود. این در مورد ایجاد محیطی است که در آن بیمار احساس امنیت، احترام و مراقبت کند، که برای رفاه روحی و جسمی او ضروری است.

گان بیمار چیست

همچنین درک این نکته مهم است که لباسی که هنگام ورود به بیمارستان می پوشید ممکن است لباسی نباشد که تیم پزشکی شما می خواهد هنگام بستری در بیمارستان بپوشید.

در طول عمل پزشکی خود، احتمالاً به شما دستور داده می شود که لباس بیمارستان را بپوشید، و ممکن است لازم باشد در طول دوره نقاهت خود در لباس بمانید. قبل از بستری شدن در بیمارستان از پرستار خود بپرسید که چه لباسی می پوشید یا نمی توانید بپوشید تا بتوانید به بهترین شکل آماده شوید.

لباس مناسب برای بیماران بیمارستانی

انواع مختلفی از لباس های بیمارستانی وجود دارد که بسته به شرایط فردی شما ممکن است برای شما مناسب باشد. در اینجا چندین نوع لباس برای بیماران بیمارستانی وجود دارد که باید در نظر بگیرند:

لباس بیمار بیمارستان

گان بیمار بیمارستانی با در نظر گرفتن مراقبت از بیمار طراحی شده‌اند و دارای شکاف پشتی یا جانبی برای تسهیل دسترسی پزشکی هستند و برخی از لباس‌های بیمارستانی نوآورانه در جلو باز می‌شوند تا لباس پوشیدن راحت‌تر و باوقارتر شوند.

مدل‌های دیگر شامل لباس‌های پشتی برای پوشش بیشتر، لباس‌های پشتی برای دسترسی آسان و لباس‌های مخصوص برای درمان‌های خاص است.

 

این گان ها از پارچه سبک وزن و قابل تنفس برای اطمینان از راحتی بیمار در طول اقامت خود ساخته شده اند.

در حالی که ممکن است به گان بیمار با ظاهر کلاسیک عادت کرده باشید، با باز شدن پشتی شکافته و گره‌هایی در گردن و کمر که اغلب قسمت‌هایی از پشت شما را آشکار می‌کند، لباس‌های جدیدتر بر ایجاد وقار از طریق پوشش کامل تمرکز می‌کنند.

از تیم پزشکی خود بپرسید که آیا می توانید لباس بیمارستان خود را به همراه داشته باشید.

پوشیدن پا

کفش مناسب در بیمارستان ها برای ایمنی و بهداشت ضروری است. جوراب های گریپر با کفی های غیر لغزنده خود، ثبات و گرما را برای بیماران فراهم می کند و خطر افتادن در کف بیمارستان ها را کاهش می دهد.

بسیاری از بیمارستان ها جوراب های گیره مخصوص خود را تهیه می کنند و اغلب از شما می خواهند که آنها را بپوشید. اما اگر می‌خواهید جوراب‌هایی با کیفیت بهتر، راحت‌تر و حتی کمی شیک‌تر داشته باشید، باید به دنبال گزینه‌های خود باشید.

تعداد زیادی جوراب گیره ممتاز در دسترس هستند، از جمله آنهایی که با عرض بیشتر و پارچه ارتقا یافته عرضه می شوند. به عنوان مثال، این جفت که به هم متصل است، حتی دارای یک زبانه کششی است که کشیدن جوراب‌هایتان را آسان‌تر می‌کند، حتی اگر تحرک، هماهنگی یا قدرت کمتری داشته باشید.

لباس بیمار سفارشی ​​برای افراد با نیازهای ویژه

لباس‌های بیمار سفارشی ​​برای بیماران با تحرک کم یا محدود یا نیازهای خاص، دارای بسته‌هایی از نوار چسب، آهن‌ربا یا زیپ هستند. لباس‌های تطبیقی ​​شامل دهانه‌های بزرگ‌تر و پارچه‌های نرم و قابل کشش هستند.

برخی از لباس‌های بیمار سفارشی ​​به‌طور خاص برای کسانی که پس از جراحی یا سایر روش‌های پزشکی بهبود می‌یابند طراحی شده‌اند، در حالی که سایر لباس‌های تطبیقی ​​برای دسترسی آسان کارکنان پزشکی برای درمان یا شامل وسایلی برای وسایل پزشکی مانند کاتترها و کیسه‌های استومی طراحی شده‌اند.

این نوع لباس از استقلال در لباس پوشیدن حمایت می کند و وسایل پزشکی را در خود جای می دهد و باعث می شود بیمارستان استرس کمتری را برای بیماران دارای معلولیت تجربه کند.

لباس بارداری

زنان باردار و بیماران مامایی به لباس هایی نیاز دارند که راحتی، انعطاف و دسترسی آسان را برای ارزیابی های پزشکی ارائه دهد. لباس‌های بیمارستان زایمان برای پاسخگویی به این نیازها طراحی شده‌اند و در طول زایمان و بهبودی پس از زایمان حمایت و منزلت را فراهم می‌کنند.

زنان باردار معمولاً حداقل چند روز را در بیمارستان می گذرانند و انعطاف پذیری چند لباس مختلف را می خواهند. این لباس ها همگی باید فوق العاده راحت و گشاد باشند.

شما زمان زیادی را در رختخواب می گذرانید تا پس از یک تغییر فیزیکی بزرگ بهبود پیدا کنید. بله، ممکن است بازدیدکنندگان زیادی داشته باشید و نیاز داشته باشید که با یکی از اعضای خانواده گرانبهای جدیدتان عکس بگیرید، اما به طور جدی، راحتی مهمتر از استایل در دوران نقاهت است.

خوشبختانه، برخی از گزینه‌های ورزشی فوق‌العاده در دسترس هستند که به شما اطمینان می‌دهند که با کمربندهای الاستیک گشاد و پیراهن‌های بزرگ راحت بمانید و در عین حال برای اولین عکس‌های خود با نوزاد جدید عالی به نظر برسید.

لباس بستری اطفال

کودکان در بیمارستان ها نیازهای منحصر به فردی دارند که هدف از لباس های بخش اطفال برآورده شدن آنهاست.

لباس‌های بیمارستانی کودکان از طرح‌های بازیگوش گرفته تا پارچه‌های نرم و غیر تحریک‌کننده، به گونه‌ای ساخته می‌شوند که راحتی و سهولت را در طی اقدامات پزشکی فراهم کنند و محیط بیمارستان را کمتر ترسناک کنند.

اگر کودک نیازی به پوشیدن لباس مجلسی ندارد، به دنبال لباس‌های نرم و راحت باشید که حداقل درزها و برچسب‌ها را شامل می‌شود تا مطمئن شوید که پوست او تحریک نمی‌شود. ماندن در بیمارستان جالب نیست – اما لباس های آنها می تواند جالب باشد!

لباس های ترجیحی شخصی

بیماران اغلب تشویق می شوند تا زمانی که تحت درمان نیستند لباس شخصی به بیمارستان بیاورند تا بپوشند. لباس‌های آشنا می‌توانند آرامش و حس عادی بودن را ارائه دهند و به خلق و خو و دیدگاه کلی بیمار کمک کنند. به یاد داشته باشید، احتمالاً در حال آماده شدن یا بهبودی از یک روش پزشکی هستید.

برخی از لباس های مورد علاقه شما ممکن است مناسب نباشند. لباس‌هایی را انتخاب کنید که راحت باشند، پوشیدن و درآوردن آن‌ها برای شما آسان باشد و فضای بیشتری برای تکان دادن به شما بدهد.

ممکن است تورم، حساسیت یا درد را تجربه کنید. یا ممکن است از بریس، گچ یا بانداژ استفاده کرده باشید. همه اینها بر نحوه تناسب لباس شما تأثیر می گذارد.

ملاحظات دسترسی به تجهیزات پزشکی

لباس بیمارستان باید طوری طراحی شود که وسایل پزشکی مانند خطوط IV، کاتترها و تجهیزات مانیتورینگ را در خود جای دهد. لباس با ویژگی های تطبیقی ​​تضمین می کند که کارکنان پزشکی بدون به خطر انداختن راحتی بیمار دسترسی لازم را دارند.

گزینه های لباس تطبیقی ​​وجود دارد که شامل باز شدن آسان است، از زیپ در شلوار برای کاتترها تا پیراهن هایی که در پشت یا روی شانه ها برای دسترسی IV باز می شوند.

تأثیر احساسی لباس بر بیماران را در نظر بگیرید

طراحی و انتخاب لباس های بیمارستانی بر شأن و عزت نفس بیمار تأثیر می گذارد. لباس‌هایی که تا حد امکان شبیه لباس‌های روزمره هستند می‌توانند به حفظ احساس هویت بیمار کمک کنند و به سلامت روان و بهبودی او کمک کنند.

به همین دلیل است که توصیه می شود، اگر اجازه دارید، لباس مجلسی خود را بیاورید که واقعاً از نظر احساسی با پوشیدن آن احساس راحتی می کنید.

لباس‌های بیمارستانی که پشت شما را آویزان می‌کنند ممکن است احساس خوبی در شما ایجاد نکنند. بنابراین به دنبال لباس هایی باشید که به راحتی در جلو باز می شوند و پوشش و وقار کامل را برای شما فراهم می کنند.

ترجیحات فرهنگی و مذهبی را در نظر بگیرید

برای بیمارستان ها مهم است که گزینه های لباسی را ارائه دهند که به اعتقادات فرهنگی و مذهبی بیمار احترام بگذارد. تواضع و الزامات خاص لباس باید در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که همه بیماران احساس احترام و سازگاری دارند.

اگر بر اساس ترجیحات فرهنگی و مذهبی خود به لباس خاصی نیاز دارید، مطمئن شوید که زودتر به تیم پزشکی خود اطلاع دهید.

ممکن است لازم باشد در مورد بهترین راه صحبت کنید تا مطمئن شوید که از اعمال فرهنگی یا مذهبی خود پیروی می کنید و در عین حال خود را در محیطی قرار می دهید که برای دریافت درمان پزشکی مناسب است.

نتیجه

انتخاب لباسی که در بیمارستان ها بپوشیم فراتر از لباس صرف است. این در مورد تضمین ایمنی، آسایش و وقار برای بیماران در یک زمان آسیب پذیر است.

با در نظر گرفتن نیازهای عملکردی، عاطفی و فرهنگی افراد، بیمارستان ها می توانند محیط مثبت و حمایتی تری را برای بهبود و بهبودی فراهم کنند.