برای احساس راحتی زیر اسکراب چه چیزی باید بپوشید

اسکراب ها به گونه ای طراحی شده اند که سبک، شل و راحت باشند.
بنابراین، اگر بیمارستان یا کلینیکی که در آن کار می کنید دارای تهویه مطبوع کامل است، یا اگر در یکی از مناطق سردتر کشور مستقر هستید، ممکن است به لباس برای زیر ان  نیاز داشته باشید تا شما را در طول شیفت های طولانی راحت و گرم نگه دارد.

برای کمک به شما در ایجاد ظاهر کاری عالی، ما راهنمای بهترین لباس‌های زیر اسکراب و نحوه انتخاب لباس مناسب برای خود را گردآوری کرده‌ایم.

زیر تاپ های اسکراب چه بپوشیم

قبل از شروع لایه بندی لباس اسکراب، مهم است که جنس و رنگ لباس بیمارستان خود را بررسی کنید .

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمارستانی تترون

در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود که رنگ‌های خاصی را رعایت کنید.

در برخی دیگر، ممکن است مجبور شوید از هر چیزی که زیر اسکراب شما قابل مشاهده است، مانند یک تی شرت آستین بلند اجتناب کنید .

همچنین برخی از بخش‌های بیمارستان وجود دارد که به دلایل بهداشتی ممکن است لایه‌بندی لباس مجاز نباشد، مثلاً در اتاق عمل و بخش‌هایی که بیماران دچار نقص ایمنی را درمان می‌کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمار پارچه ای

این به این دلیل است که پاتوژن های مضر می توانند در پارچه هایی که به طور منظم استریل نشده اند پنهان شوند.

1. تی شرت آستین بلند

یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین چیزهایی که می‌توانید زیر پوشش اسکراب خود بپوشید، تی‌شرت آستین بلند است .

یک لباس آستین بلند به گرم نگه داشتن بازوها و جلوگیری از ساییده شدن لبه های رویه اسکراب شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید: کاور استین پارچه ای

رویه‌ای را انتخاب کنید که با اسکراب‌های پزشکی شما مطابقت یا تکمیل شود تا ظاهری زیبا و حرفه‌ای داشته باشید .

2. تی شرت آستین کوتاه

اگر نمی‌خواهید زیر اسکراب‌هایتان دیده شود، یا اگر یک تاپ آستین بلند کمی بد ظاهر است، یک تی‌شرت آستین کوتاه جایگزین خوبی است.

سعی کنید یقه لباس آستین کوتاه خود را با تاپ اسکراب خود هماهنگ کنید.

بنابراین، اگر اسکراب شما دارای یقه خدمه یا یقه V است ، یک تاپ با برش مشابه بخرید.

3. تاپ

می‌توانید زیر اسکراب‌های مردانه و زنانه یک تاپ بپوشید تا در هوای گرم خنک بمانید .

بیشتر بخوانید: سفارش دوخت لباس بیمارستانی

در صورت نیاز به کمی گرمای بیشتر می توان از تاپ نیز به عنوان لایه های اضافی زیر تی شرت های آستین بلند و کوتاه استفاده کرد.

زیر شلوار اسکراب چه بپوشیم

پوشیدن لباس زیر شلوار اسکراب به گرم نگه داشتن شما در سردترین ماه های زمستان کمک می کند.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس بیمارستانی در تهران

باز هم، مهم است که بررسی کنید که قوانین بیمارستان به شما اجازه می دهد که در بخش شما لایه های اضافی زیر شلوار اسکراب خود بپوشید و قبل از شروع خرید انرا بررسی نمایید

1. ساق

شلوارهای ساق برای فصل بهار و پاییز عالی هستند زیرا بدون اینکه باعث گرم شدن بیش از حد شما شوند به لباس شما گرما می بخشند.

شلوارهای ساق نیز عالی هستند زیرا چسبان هستند و به راحتی زیر شلوار اسکراب شما قرار می گیرند. اگر از اسکراب‌های رنگ روشن یا سفید استفاده می‌کنید ، حتماً شلوارهای ساق‌دار را با رنگ‌های خنثی انتخاب کنید .

2. لباس زیر حرارتی

اگر با هوای بسیار سرد سر و کار دارید ، لباس زیر حرارتی بهترین انتخاب است. لباس زیر حرارتی با کیفیت بالا که برای حفظ گرما در حالی که تنفس و راحت باقی می ماند، طراحی شده است که می تواند تفاوتی واقعی در دمای مرکزی بدن شما ایجاد کند.

3. شورت

پوشیدن شورت های باریک، مانند شورت دوچرخه سواری یا شورت های فشرده، زیر شلوار اسکراب به گرم نگه داشتن شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید: خرید عمده شان جراحی

همچنین اگر نگران ظاهر شدن خطوط شورت از روی پارچه اسکراب خود هستید، می تواند باعث شود احساس خودآگاهی کمتری داشته باشید .

4. جوراب

پوشیدن جوراب های ضخیم زیر اسکراب در هوای سرد می تواند به زیبا و گرم نگه داشتن پاها کمک کند و از مالش جلوگیری کند.

زیر اسکراب در زمستان چه بپوشیم؟

بسیاری از متخصصان پزشکی ترجیح می دهند در ماه های زمستان از زیر پیراهن ، شلوار دویدن و سایر لایه های اضافی زیر اسکراب خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: فروش عمده لباس بستری

داشتن چند لایه اضافی می تواند تفاوت زیادی در دمای هسته شما ایجاد کند و به شما کمک کند تا در طول شیفت طولانی خود راحت بمانید .

اگر حتی در دماهای سرد مجبور به استفاده از اسکراب هستید ، می توانید زیر پیراهن اسکراب خود یک تاپ آستین کوتاه یا بلند بپوشید و زیر شلوار اسکراب خود شلوار لی یا ترمال بپوشید.

مطمئن شوید که لباس‌های خیابانی را انتخاب می‌کنید که از مواد تنفس‌پذیر و رطوبت‌گیر مانند پلی‌استر ساخته شده‌اند. این به جلوگیری از ایجاد لکه های مرطوب و بو در هنگام کار سخت کمک می کند.

گزینه دیگر این است که لایه هایی را روی اسکراب های زنانه یا مردانه خود اضافه کنید . یک ژاکت اسکراب یا کت آزمایشگاهی می تواند روی یک تاپ اسکراب آستین کوتاه یا بلند پوشیده شود .

بیشتر بخوانید: خرید لباس بیمار بیمارستانی

یکی دیگر از مزایای اضافه کردن لایه ها در بالای پیراهن اسکراب این است که اگر شروع به گرم شدن بیش از حد کردید می توانید آنها را به راحتی جدا کنید.

چرا باید آندراسکراب بپوشید؟

چند دلیل وجود دارد که چرا کارکنان مراقبت های بهداشتی از زیر اسکاب استفاده می کنند. رایج ترین آنها عبارتند از:

  • راحتی
  • گرما
  • عملی بودن
  • بهداشت

راحتی یکی از مهمترین دلایل پوشیدن زیرپیراهن و شلوار اسکراب است . پوشیدن زیر اسکاب می تواند باعث شود که در هنگام کار احساس خودآگاهی کمتری داشته باشید و از ساییدگی یا نیشگون گرفتن لباس کارتان جلوگیری کند.

اسکراب ها عموماً به گونه ای طراحی می شوند که گشاد و گشاد باشند . در نتیجه، آنها می توانند کمی پیش نویس باشند.

بنابراین، اگر محیط کار شما اغلب در سمت سرد است، ممکن است بخواهید برای گرم ماندن، لایه‌هایی را بپوشانید. متوجه خواهید شد که حتی لایه های نازک نیز می توانند تفاوت زیادی در دمای مرکزی بدن شما ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: خرید گان پزشکی قابل شستشو

اگر مجبور هستید به طور منظم اسکراب خود را عوض کنید، پوشیدن چیزی زیر آن می تواند یک انتخاب عملی باشد. به هر حال، اگر زیر اسکراب خود یک تی شرت و شورت دارید، می توانید هر زمان که نیاز داشته باشید سریعاً آن را عوض کنید.

همانطور که همه متخصصان مراقبت های بهداشتی می دانند، درمان بیماران می تواند کثیف باشد. حتی بهترین اسکراب ها نیز ضد آب نیستند، بنابراین، پوشیدن یک لایه دیگر در زیر اسکراب به جلوگیری از رسیدن مایعات بدن به پوست شما کمک می کند.

نحوه انتخاب بهترین متریال برای

قبل از خرید، مهم است که در مورد پارچه زیر اسکاب خود فکر کنید. یکی از مهم ترین عوامل تنفس است.

بیشتر بخوانید: چه کسی اسکراب مشکی می پوشد؟

انتخاب پارچه ای که قابل تنفس باشد به جلوگیری از گرمای بیش از حد و جلوگیری از بو کمک می کند. الیاف طبیعی مانند پنبه و بامبو هر دو برای تنفس خوب هستند، مانند برخی از پارچه های مصنوعی مانند پلی استر و اسپندکس .

همچنین ایده خوبی است که موادی را انتخاب کنید که رطوبت را از بین ببرند. منسوجات جذب کننده رطوبت مایع را از بدن خارج می کنند و اجازه می دهند تا تبخیر شود.

اگر شروع به عرق کردن کنید، این کار باعث می شود که احساس نم نزنید. پلی استر یکی از بهترین پارچه های ضد رطوبت است.

در نهایت، مهم است که رنگ زیر اسکاب خود را در نظر بگیرید. اسکراب‌های مردانه و زنانه اکنون در رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شوند ، بنابراین مطمئن شوید که پارچه‌ای را انتخاب کنید که با رنگ‌های اسکراب شما مطابقت یا تکمیل کند .

بیشتر بخوانید: 18 شغلی که نیاز به اسکراب دارد

اگر فکر می کنید زیر اسکاب به شما کمک می کند در محل کار احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، ما گزینه های فوق العاده ای برای انتخاب داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر مجموعه ما را کاوش کنید.