ضد شعله در مقابل مقاوم در برابر شعله: تفاوت چیست؟

هنگام در نظر گرفتن یونیفرم کارمندان، ایمنی کارکنان باید همیشه دغدغه اصلی کارفرمایان باشد. اگر کارمندی از طریق تجهیزاتی که استفاده می کند در معرض آتش سوزی قرار گیرد، یا حتی اگر در معرض جرقه یا ابزار بسیار داغ قرار گیرد که می تواند در مجاورت پارچه برای مدت زمان طولانی باعث آتش سوزی شود، بسیار مهم است که یک دستگاه برای آنها فراهم شود. لباسی که از آنها محافظت می کند. 
Alsco می تواند به کارفرمایان کمک کند تا برنامه ای یکنواخت برای کارمندان خود طراحی و تولید کنند که متناسب با وظیفه مورد نظر باشد و از آنها در برابر آسیب در کار محافظت کند. این ممکن است شامل استفاده از لباس های مقاوم در برابر شعله یا ضد شعله باشد.

“مقاوم در برابر شعله” به چه معناست؟

مقاوم در برابر شعله یکی از ویژگی های پارچه یا لباس است که در برابر اشتعال مقاوم است و در صورت اشتعال خود خاموش می شود. به طور کلی، چنین لباس هایی از پارچه های بافته شده از الیافی ساخته می شوند که ذاتاً در برابر آتش مقاوم هستند.

“دفع شعله” به چه معناست؟

بازدارنده های شعله مواد شیمیایی هستند که برای ایجاد مقاومت در برابر شعله به لباس استفاده می شوند. برخی از لباس‌های مقاوم در برابر شعله از پارچه‌هایی ساخته می‌شوند که با مواد شیمیایی فرآوری شده‌اند که به آنها امکان می‌دهد شعله‌ها یا جرقه‌ها را هنگام قرار گرفتن در معرض آن خاموش کنند. با گذشت زمان، این مواد شیمیایی از لباس شسته می شوند و بدون استفاده مجدد از مواد شیمیایی، آنها را در محافظت از آنها بی اثر می کند.

تفاوت بین لباس های مقاوم در برابر شعله و مقاوم در برابر شعله چیست؟

اولین تفاوت بین لباس های مقاوم در برابر شعله و مقاوم در برابر شعله در تولید اقلام نهفته است. پارچه‌های مقاوم در برابر شعله از الیافی ساخته می‌شوند که به‌طور طبیعی در برابر شعله در برابر سوختن مقاومت می‌کنند، در حالی که پارچه‌های مقاوم در برابر شعله با مواد شیمیایی درمان می‌شوند تا در برابر آتش مقاوم شوند و اساساً هر شعله‌ای را که به آنها برخورد می‌کند خاموش می‌کنند.

یکی دیگر از تفاوت های لباس های این دو دسته، هزینه است. به طور معمول، لباس‌های مقاوم در برابر شعله کمی گران‌تر از لباس‌های مقاوم در برابر شعله هستند، اما ممکن است نیاز به تعویض کمتری داشته باشند.

لباس های ضد شعله و مقاوم در برابر شعله چه مدت در برابر آتش محافظت می کنند؟

مدت زمانی که لباس پوشنده را از قرار گرفتن مداوم در معرض آتش محافظت می کند به سطح محافظت ارائه شده بستگی دارد. شما باید شرایطی را در نظر بگیرید که کارکنان شما معمولاً در آن کار می کنند.

انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) راهنمایی برای درک تفاوت‌های بین لباس‌های طبقه‌بندی‌شده مقاوم در برابر شعله و مقاوم در برابر شعله ارائه می‌کند تا به کارفرمایان در محافظت از پرسنل صنعتی در برابر قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت در برابر آتش کمک کند. این دسته بندی خطرات از رده 1 تا رده 4 رتبه بندی می شوند. هر چه دسته بالاتر باشد، حفاظت بیشتری برای مدت زمان طولانی تری ارائه می شود. در بیشتر موارد، کارهای کم خطر فقط به سطح حفاظت رده 1 یا رده 2 نیاز دارند.

آیا همه یونیفرم ها در پارچه های مقاوم در برابر شعله یا مقاوم در برابر شعله موجود هستند؟

در بیشتر موارد می توان یونیفرم ها را مطابق با مشخصات کسب و کار ساخت. از نخ های مقاوم در برابر شعله می توان برای جزئیاتی مانند لوگوهای گلدوزی شده و برچسب های نام استفاده کرد. این بدان معنی است که حتی این بخش های کوچک لباس در برابر آتش مقاوم هستند.

اگر این نگرانی وجود دارد که قسمت‌هایی از بدن به حفاظت بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند یا اینکه محافظت در برابر آتش فقط برای کارهای خاص مورد نیاز است، می‌توان PPE را انتخاب کرد که فقط به این مسائل رسیدگی کند. برای مثال می توان از دستکش های تا شانه برای محافظت در برابر آتش برای کارهای خاص استفاده کرد و پیش بند ها یک لایه محافظتی اضافی به نیمه پایین بدن اضافه می کنند.

در بسیاری از موارد، هنگامی که یک کار کاری برخی از کارمندان را در معرض شعله‌های باز یا تجهیزات بسیار داغ قرار می‌دهد، همه کارمندان لباس‌های یونیفرم مقاوم در برابر شعله یا ضد آتش می‌پوشند. کارمندانی که مستقیماً با شعله های باز یا وسایل داغ سروکار دارند از کلاس های بالاتر PPE مقاوم در برابر شعله برای محافظت بیشتر استفاده می کنند. این تضمین می‌کند که همه حداقل درجاتی از حفاظت دارند و سطح ایمنی و حفاظت برای کارهای خاص‌تر مقیاس‌بندی می‌شود.

آیا یونیفرم های ضد شعله یا مقاوم در برابر شعله انتخاب بهتری هستند؟

از آنجایی که یونیفرم های مقاوم در برابر شعله کمی بیشتر از لباس های ضد شعله دوام می آورند، گران تر هستند. اما این همیشه به این معنی نیست که آنها به طور کلی انتخاب بهتری هستند.

در Alsco، ما بر این باوریم که یونیفرم های مقاوم در برابر شعله انتخاب بهتری هستند، حتی اگر قیمت آنها کمی بیشتر باشد. آنها دوام بیشتری دارند، در مقاومت در برابر شعله و جرقه موثرتر هستند و ماندگاری بیشتری دارند.

مهم نیست که هر چند وقت یکبار شسته شوند، لباس های ضد شعله به مقاومت در برابر آتش ادامه می دهند. با این حال، با لباس های ضد شعله، پارچه با مواد شیمیایی درمان می شود که به مرور زمان از بین می روند.

Alsco یونیفرم های مقاوم در برابر شعله را به عنوان بخشی از پیشنهاد اجاره لباس ما ارائه می دهد. ما یونیفرم ها را مطابق با نیازهای خاص شما سفارشی می کنیم و اطمینان می دهیم که کارمندان شما حرفه ای به نظر می رسند، احساس راحتی می کنند و ایمن می مانند. ما روپوش های ضد شعله، پیراهن های کار و یکنواخت، شلوار، پیشانی، کت و کت را ارائه می دهیم.

هنگامی که ما را موظف به مراقبت از یونیفرم خود می کنید، در صورت نیاز آنها را تعمیر و تعویض می کنیم و دقیقاً همانطور که سازنده توصیه می کند از آنها نگهداری می کنیم. شما نگران وضعیت لباس های خود نخواهید بود. آنها همیشه تازه و بدون لکه و اشک خواهند بود.

آیا یونیفرم های مقاوم در برابر شعله انتخاب مناسبی برای کسب و کار شما هستند؟

اگر می خواهید در مورد گزینه های لباس فرم کارمندان بحث کنید، ما اینجا برای شما هستیم. ما در ارائه مراقبت و نگهداری یکنواخت لازم برای محافظت از کارکنان شما در هر زمان تخصص داریم و در عین حال مطمئن می شویم که آنها نمایانگر خوبی از ارزش های شرکت شما هستند.

اکنون با Alsco تماس بگیرید تا درباره اینکه چگونه می‌توانیم وظایف مدیریتی در صنعت شما را ساده‌سازی کنیم، بیشتر بدانید. ما می توانیم بسیاری از دردسرهای ناشی از انتخاب یونیفرم برای کسب و کار شما را برطرف کنیم و اطمینان حاصل کنیم که کارمندان شما خوب به نظر می رسند و ایمن می مانند.