11 بایدهای لباس بیمارستان برای کارکنان پزشکی

متخصصان پزشکی باید هنگام کار در بیمارستان از کد لباس پوشیدن سختگیرانه پیروی کنند. دلایل مختلفی برای این وجود دارد، از جمله حفظ ظاهر حرفه ای و محافظت از خود (و بیماران) در برابر عفونت.

در این مقاله، رایج‌ترین الزامات لباس بیمارستانی برای متخصصان پزشکی را مورد بحث قرار خواهیم داد. این شامل پرستاران، پزشکان و سایر کادر درمان می شود .

1. کفش های پنجه بسته بپوشید

یکی از مهم ترین الزامات  لباس فرم بیمارستان پوشیدن کفش های جلو بسته است . این برای محافظت از پاهای شما در برابر نشت و سایر حوادثی است که ممکن است در بیمارستان رخ دهد، مانند سوزن‌های تصادفی.

0 seconds of 36 seconds حجم 0%

آیا می توانید تصور کنید که بدون کفش محافظ یک سرنگ کثیف روی پای خود بیندازید ؟

به پاهای خود لطف کنید و روی یک جفت کفش جلو بسته خوب مخصوص کار سرمایه گذاری کنید. شما خوشحال خواهید شد که انجام دادید!

2. اسکراب هایی با رنگ مناسب بپوشید

اکثر بیمارستان ها از شما می خواهند که در حین انجام وظیفه از اسکراب استفاده کنید. اسکراب ها یونیفرم پزشکی سنتی هستند و به راحتی تمیز و نگهداری می شوند.

با این حال، همه اسکراب ها یکسان تولید نمی شوند. رنگ های مختلف اسکراب ها معمولا توسط متخصصان مختلف پزشکی استفاده می شود تا به راحتی نقش خود را در بیمارستان شناسایی کنند.

 

به عنوان مثال، پرستاران ممکن است ملزم به استفاده از اسکراب های آبی باشند، در حالی که جراحان ممکن است مجبور باشند از اسکراب های سبز استفاده کنند.

مطمئن شوید که با خط مشی کد لباس بیمارستان خود بررسی کنید تا ببینید چه رنگی اسکراب باید بپوشید.

3. روپوش آزمایشگاهی بپوشید

روپوش آزمایشگاهی توصیه می‌شوند زیرا ظاهری حرفه‌ای دارند و به عنوان یک لایه محافظتی اضافی در برابر خون، نشت مواد شیمیایی و مایعات بدن عمل می‌کنند.

ناگفته نماند، آنها از مواد مقاوم در برابر شعله ساخته شده اند که می توانند در هنگام آتش سوزی از شما محافظت کنند.

تولید کننده روپوش پزشکی نیازپوش این روپوش های آزمایشگاهی را برای پرستاران، پزشکان و کمک پرستاران با کیفیت خوب و قیمت عالی تولید کرده است.

4. نشان ID خود را بپوشید

اکثر بیمارستان ها از شما می خواهند که نشان شناسایی خود را همیشه در حین انجام وظیفه داشته باشید. این برای ایمنی بیماران و کارکنان است.

نشان شناسه شما باید به وضوح قابل مشاهده باشد و در مکانی برجسته مانند روی سینه یا برگردان شما پوشیده شود.

بیشتر بخوانید: : فروش لباس بیمارستانی در تهران

ناگفته نماند، نشان شناسه شما احتمالاً چیزی است که به شما امکان می دهد به مناطق خاصی از بیمارستان دسترسی داشته باشید، بنابراین مطمئن شوید که همیشه آن را بپوشید.

5. لباس خود را تمیز نگه دارید

مهم است که لباس فرم خود را تمیز و عاری از چین و چروک یا لکه نگه دارید. این نه تنها حرفه ای به نظر می رسد، بلکه به جلوگیری از گسترش عفونت نیز کمک می کند.

حتما بعد از هر نوبت کاری اسکراب های خود را بشویید و در صورت لزوم اتو کنید. شما نه تنها در لباس فرم خود را نمایندگی می کنید، بلکه نماینده بیمارستانی هستید که در آن کار می کنید.

6. از پوشیدن جواهرات خودداری کنید

در حالی که ممکن است وسوسه شوید استایل شخصی خود را با جواهرات نشان دهید، مهم است که در حین انجام وظیفه آن را به حداقل برسانید .

این به این دلیل است که جواهرات می توانند به راحتی روی چیزی گیر کنند که می تواند منجر به آسیب جدی شود. همچنین می‌تواند مانع کارایی مهارت‌های خاص شما شود، مانند چسباندن رگ یا سرخرگ با سرنگ.

علاوه بر این، جواهرات همچنین می‌توانند حاوی میکروب‌ها و باکتری‌ها باشند که می‌تواند در محیط بیمارستان خطرناک باشد.

7. ناخن های دست خود را تمیز نگه دارید

یکی دیگر از الزامات مهم لباس پوشیدن بیمارستان این است که ناخن های خود را تمیز و کوتاه نگه دارید. این به جلوگیری از گسترش عفونت کمک می کند، زیرا ناخن های کثیف یا بلند می توانند باکتری ها را در خود جای دهند.

علاوه بر این، ناخن‌های بلند نیز می‌توانند انجام برخی از کارهای پزشکی را که نیاز به دقت انگشتان دارند، دشوار کند.

8. موهای خود را مرتب نگه دارید

مهم است که در حین انجام وظیفه ، موهای خود را مرتب و دور از صورت خود نگه دارید. این قانون هم برای مردان و هم برای زنان صدق می کند.

آقایان باید یک مدل موی تمیز و موهای صورتشان را مرتب نگه دارند. خانم ها باید از موهای گشاد و بلندی که ممکن است مانع از افتادن صورت بیمار شوند، اجتناب کنند.

اگر موهای بلندی دارید، حتماً آن ها را به صورت دم اسبی یا موی کم پشت ببندید.

9. از زدن عطرهای تند خودداری کنید

در حالی که ممکن است از استفاده از عطر یا ادکلن لذت ببرید، مهم است که از زدن عطرهای تند در حین کار در بیمارستان خودداری کنید.

این به این دلیل است که برخی از بیماران ممکن است به بوها یا عطرهای قوی حساس باشند که می تواند باعث حملات آسم یا سردرد شود. علاوه بر این، رایحه‌های قوی در فضاهای کوچک مانند اتاق‌های بیمارستان نیز می‌توانند بسیار قوی باشند.

10. آدامس نجوید

ممکن است مضحک به نظر برسد، اما جویدن آدامس در بیشتر بیمارستان ها در واقع مجاز نیست. این به این دلیل است که آدامس می تواند به راحتی به تجهیزات پزشکی چسبیده یا در حین درمان بیمار از دهان شما بیفتد.

چقدر شرم آور!

ناگفته نماند، زدن آدامس در حین برقراری ارتباط با بیمار، یکی از اعضای خانواده یا همکار، کاری غیرحرفه ای است.

11. از ابزار مناسب استفاده کنید

در برخی موارد، ابزار پزشکی به بخشی از یونیفرم شما تبدیل می شود. به عنوان مثال، درمانگران تنفسی باید همیشه در بیمارستان از گوشی پزشکی خود استفاده کنند .

این به این دلیل است که آنها برای انجام سمع و گوش دادن به صداهای ریه بیمار خود نیاز به دسترسی سریع و آسان دارند.

به همین ترتیب، پرستاران و پزشکان ابزارهای خاصی دارند که باید در حین انجام وظیفه از آنها استفاده کنند، مانند ساعت با دست دوم و یک چراغ خودکار.

نتیجه گیری

پیروی از کد لباس بیمارستان هم برای شما و هم برای بیمارانتان مهم است. با رعایت الزامات، می توانید به جلوگیری از گسترش عفونت و حفظ ظاهر حرفه ای کمک کنید.

حتماً راهنمای مشابه ما را در مورد مهارت های مورد نیاز برای درمانگر تنفسی بررسی کنید . با تشکر برای خواندن!