یونیفرم دستیار پزشکی برای مردان و زنان

لباس دستیار پزشکی برای مردان و زنان باید اسکراب متناسب با رنگ نقش آنها و هماهنگ با لباس فرم بیمارستان باشد. کفش‌ها باید پنجه بسته باشند، موها باید بالا نگه داشته شوند یا به‌طور دیگری مهار شوند، جواهرات و سوراخ‌ها باید حداقل باشند، ناخن‌ها باید کوتاه باشند و خالکوبی‌های قابل مشاهده باید پوشانده شوند.

مبانی لباس دستیار پزشکی

لباس فرم پرستاری می تواند از یک مرکز مراقبت بهداشتی به مرکز دیگر متفاوت به نظر برسد، که تا حدی از مسئولیت های متنوع دستیاران پزشکی مطلع است.

دستیاران پزشکی وظایف متعددی مانند پاسخگویی به تلفن ها، احوالپرسی از بیماران و خانواده ها در میز پذیرش، تکمیل وظایف اداری و کمک به روش های بالینی را بر عهده دارند.

در بیشتر موارد، دستیاران پزشکی برای گرما و راحتی، اسکراب هایی را با یک پیراهن آستین بلند یا تی شرت در زیر می پوشند. مراکز مراقبت های بهداشتی تمایل دارند که اسکراب هایی با رنگ های خاصی انجام دهند تا موقعیت ها به سرعت شناسایی شوند.

بیشتر بخوانید: تولید کننده روپوش پزشکی

به طور کلی، دستیاران پزشکی از اسکراب های آبی تیره استفاده می کنند تا آنها را از پزشکان (که اسکراب های آبی روشن یا سبز روشن می پوشند ) و پرستاران (که از اسکراب های شرابی استفاده می کنند) متمایز شوند.

کفش دستیار پزشکی

کفش ها بخش مهمی از لباس دستیار پزشکی هستند. در همه موارد، کفش‌ها باید با پنجه بسته باشند، هم برای محافظت از انگشتان پا در برابر ریختن و ریزش و هم برای حفظ بهداشت محیط.

بیشتر بخوانید: تولیدی کلاه اسکراب پزشکی

کفش‌های تنیس، کفش‌های مخصوص دویدن یا کفش‌های پرستاری تخصصی قابل قبول هستند، زیرا پوشیدن آن‌ها راحت است و می‌تواند از افرادی که ساعت‌ها در یک زمان روی پاهای خود هستند، پشتیبانی خوبی داشته باشند. جوراب ها را باید همیشه با کفش پوشید.

الزامات مو و جواهرات

اکثر مؤسسات مراقبت های بهداشتی به کارمندان با موهای بلند نیاز دارند که موهای خود را به عقب بکشند. به طور کلی، این بدان معنی است که آنها باید آن را به عقب بسته یا به نحو دیگری مهار کنند.

این اطمینان حاصل می کند که موهای آنها در صورت دستیار نیست، با بیمار ارتباط برقرار نمی کند و تارهای اطراف اتاق معاینه نمی ریزد یا باقی نمی ماند. یک کلاه جراحی به دستیاران پزشکی این امکان را می دهد که موهای خود را حفظ کنند و در عین حال از آنها، بیماران و تجهیزات کارشان محافظت کنند.

 

به طور مشابه، جواهرات به طور کلی مجاز است اما با محدودیت. هر اقلامی که مزاحم، مزاحم، مزاحم یا به‌طور دیگری برای مسئولیت‌های شغلی دستیار مضر است، باید در کمد یا در خانه گذاشته شود. ممکن است برای اقلام مذهبی استثنا قائل شوند، اما این موارد در محل کار متفاوت است.

ساعت و ناخن

اکثر مراکز مراقبت بهداشتی به ساعت‌ها اجازه می‌دهند که زمان‌بندی دقیق داروها را داشته باشند و نظارت بخشی ضروری از کار است.

ساعت‌های هوشمند ممکن است دلسرد شوند زیرا می‌توانند اعلان‌های تلفن (یا سایر اطلاعات) را نمایش دهند و می‌توانند منبعی برای حواس‌پرتی باشند. همچنین ساعت‌های هوشمند برای بیدار کردن نمایشگر و نمایش زمان نیاز به تماس لمسی دارند و این می‌تواند هم حواس‌پرتی و هم منبع عفونت باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشو و مراقبت از اسکراب های پزشکی

ساعت های اولیه اغلب توصیه می شود. ساعت های لوکس برای محیط زیست مناسب نیستند.

ناخن های مصنوعی (یا ناخن های طبیعی بیش از یک چهارم اینچ) معمولاً مجاز نیستند زیرا برای دستیار و بیماران آنها خطراتی برای سلامتی ایجاد می کنند. آنها احتمالاً با مسئولیت های کاری دستیار تداخل خواهند داشت. این دستورالعمل ممکن است در برخی از تاسیسات به طور کامل تنظیم نشود.

پیراهن، ژاکت اسکراب و نشان شناسه

در اینجا چند نکته دیگر در مورد لباس دستیار پزشکی برای مردان و زنان آورده شده است:

  • در حالی که دستیاران مجاز به پوشیدن تی شرت یا پیراهن آستین بلند زیر اسکراب خود هستند، توصیه می شود که پیراهن یک رنگ ثابت باشد تا حواس پرتی را به حداقل برساند و از رنگ اسکراب ها منحرف نشود. رنگ خاص ممکن است برای کارکنان تاسیسات برای شناسایی و تمایز بین بخش های مختلف مهم باشد.
  • هر ژاکت اسکرابی که روی اسکراب پوشیده می شود باید با رنگ رویه اسکراب مطابقت داشته باشد. این باید یک ژاکت اسکراب واقعی باشد (نه یک ژاکت معمولی).
  • دستیاران پزشکی باید اطمینان حاصل کنند که نشان امنیتی اختصاص داده شده با چهره و نام آنها همیشه به وضوح قابل مشاهده است. اگر از ژاکت اسکراب استفاده می کنید، یک نشان شناسه باید هم روی پیراهن اسکراب و هم بر روی ژاکت پوشیده شود.

نظافت و عطرسازی

نظافت و بهداشت فردی مناسب بخشی از لباس دستیاران پزشکی محسوب می شود. متخصصانی که بهداشت شخصی مشکوک دارند ممکن است اخطار یا تنبیه شوند.

بیشتر بخوانید: لباس پرسنل بیمارستان

عطرها، ادکلن ها و لوسیون های معطر را نباید در حین انجام وظیفه استفاده کرد، زیرا این اقلام می توانند افرادی را که به بوها حساس هستند تحریک کنند.

پیرسینگ و خالکوبی

در حالی که اکثر امکانات پزشکی به دستیاران پزشکی اجازه می‌دهند که سوراخ‌هایی انجام دهند، اما آنها تمایل دارند سوراخ‌های بدن را محدود به گوش‌ها کنند و گوشواره‌ها نباید بزرگ‌تر از ناودانی باشند. گوشواره‌های بزرگ یا گیج‌های گوش ممکن است روی تجهیزات گیر کنند یا منبع عفونت باشند.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بیمارستانی تترون

برخی از مراکز پزشکی ممکن است درخواست کنند که خالکوبی ها با اسکراب و سایر لباس های تایید شده پوشانده شوند. برخی از امکانات ممکن است مشکلی با خالکوبی نداشته باشند، به شرطی که ماهیت توهین آمیز نداشته باشند.