چرا جنس پارچه اسکراب مهم است

اسکراب ها لباس های بهداشتی هستند که توسط کارکنان بیمارستان، پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان استفاده می شود.

آنها به سادگی طراحی شده اند تا مکان هایی را برای کمین آلاینده ها به حداقل برسانند. گزینه های مختلفی برای انتخاب پارچه برای اسکراب وجود دارد.

بسیاری از آنها از 100 درصد پنبه ساخته شده اند. پنبه بادوام ترین است. از دیگر مزایای اسکراب های تمام پنبه می توان به نرمی و بعید بودن پارچه شفاف و شرم آور اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس بیمارستانی در تهران

اسکراب های تمام پنبه ای بیشتر در معرض چین و چروک هستند و هزینه بیشتری نسبت به مخلوط های پلی استر دارند، اما در برابر شستن های متعدد بهتر مقاومت می کنند.

سایر پارچه های مورد استفاده برای اسکراب پلی استر، مخلوط پلی استر-پنبه و سایر پارچه های مصنوعی مانند ابریشم مصنوعی و اسپندکس هستند.

این صرفاً یک انتخاب شخصی استفاده کننده است، اما اسکراب ها باید در برابر شستشوهای متعدد مقاومت کنند، مایعات مختلف بدن را آزاد کنند و به اندازه کافی محکم باشند که بتوانند چندین بار استفاده شوند.

بیشتر بخوانید: خرید عمده شان جراحی

اسکراب ها باید به راحتی شسته شوند و در صورت آسیب دیدگی یا لکه دار شدن غیرقابل تعمیر، تعویض شوند.

راحتی به حساب می آید

پرستار یا پرسنلی که می‌خواهند اسکراب‌های پزشکی بخرند، انتخاب‌های متعددی در ترکیب پارچه، رنگ، طرح و برش دارند.

برخی از اسکراب‌های پزشکی جدیدتر دارای ترکیبات مصنوعی هستند که شامل اسپندکس و ابریشم مصنوعی برای کسانی است که نیاز به کشش دارند.

مخلوط های پلی استر-ریون برای استحکام و مقرون به صرفه بودن ایده آل هستند.

بیشتر بخوانید: فروش عمده لباس بستری

پارچه مخصوص اسکراب ها باید برای پوشیدن در تمام روز راحت باشد. برخی از اسکراب ها در دالاس، تگزاس، دارای ترکیباتی هستند که به طرز مجللی نرم هستند و طرح یا برش آن جذاب تر است.

پرستاران و پرسنل مطب پزشک اغلب گلدوزی های سفارشی روی قسمت بالایی خود دارند که نام کلینیک یا آرم را درج می کند.

برخی از شلوارهای مخصوص اسکراب دارای کمر کشسان یا کمر به سبک یوگا هستند. تاپ ها می توانند دارای یقه V یا گرد باشند. آنها می توانند آستین های بلند یا کوتاه داشته باشند. همچنین ژاکت های اسکراب با گیره یا زیپ وجود دارد.

بیشتر بخوانید: خرید گان پزشکی قابل شستشو

برخی از اسکراب‌ها بسیار شیک هستند و رویه آن‌ها به صورت ساختگی یا درزهای پرنسسی جذاب هستند.

لباس جراحی معمولاً شامل یک پیراهن آستین کوتاه یقه V و شلوار بند کشی است. هیچ لباس خیابانی نمی تواند بیرون از اسکراب ها ظاهر شود.

رنگ های اسکراب

در اصل، لباس اتاق عمل سفید بود. رنگ تمیزی به حساب می آمد. در دهه‌های 1950 و 1960، بیشتر بیمارستان‌ها به دلیل فشار چشم ناشی از نورهای درخشانی که از اسکراب‌های سفید منعکس می‌شد، به اسکراب‌های رنگی تغییر یافتند.

بیشتر بخوانید: 18 شغلی که نیاز به اسکراب دارد

معمولاً تیم‌های جراحی را خواهید دید که سبز، خاکستری یا آبی برای کاهش خستگی چشم پوشیده‌اند. اعتقاد بر این است که آن رنگ ها برای چشم راحت تر هستند.

اسکراب ها رنگ های زیادی دارند. بسیاری از بیمارستان ها برای پرستاران و کارگران در یک طبقه یا بخش خاص یک رنگ را انتخاب می کنند.

برخی از اسکراب ها در انواع مختلف چاپ می شوند. ممکن است گل‌ها را روی یک بالا ببینید و رد پای حیوانات را روی دیگری ببینید.

بیشتر بخوانید:نحوه استایل دادن به اسکراب ها: 5 نکته

پرستاران و کارکنان در یک طبقه اطفال ممکن است از چاپ های زیبا استفاده کنند که کودکان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.