بهترین رنگ لباس فرم مدارس ابتدایی پسرانه

لباس فرم مدارس از آن دسته از لباس فرم هایی است که دانش آموزان در هر مقطعی که باشند باید به صورت روزمره از آن استفاده کنند و پوشیدن آن به یک قانون تبدیل شده است. این لباس فرم ها چه لباس فرم مدرسه دخترانه باشد و چه پسرانه توسط مدیر مدرسه و یا عوامل دیگر طراحی و طبق سلیقه آن ها دوخته می شود.
لباس فرم مدرسه هر مدرسه با مدرسه و هر مقطع با مقطع دیگر متفاوت بوده و اکثر طراحی آن ها با توجه به سن و سال و جنسیت دانش آموزان صورت می گیرد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با لباس فرم مدرسه پسرانه، ویژگی ها و نحوه سفارش آن با شهرک یونیفرم همراه باشید.

جنس لباس فرم مدرسه پسرانه

دانش آموزان پسر به دلیل فعالیت و تحرک بالایی که در مدرسه دارند نیازمند لباس فرم هایی با جنس بادوام و با کیفیت بالا هستند. پارچه های لباس فرم مدرسه پسرانه دوخته شده در تولیدی شهرک یونیفرم دارای ضخامت مورد نیاز بوده که برای هر فصلی مناسب است، این پارچه ها نیازی به اتوکشی مداوم ندارند و به سرعت چروک نمی شوند. در زیر به برخی از پارچه های لباس فرم مدرسه پسرانه پرداخته ایم.
ترگال: پارچه ترگال از جمله پارچه هایی است که بیشتر از دیگر پارچه ها برای دوخت لباس فرم مدارس و یا لباس فرم اداری به کار می رود و دارای ظاهری رسمی و اداری است. این پارچه ها در رنگ های مختلفی از جمله سرمه ای، قهوه ای و طوسی موجود هستند.


تترون: پارچه تترون از جمله پارچه های پر مصرف در صنعت نساجی و تولید انواع لباس بوده که می تواند یک گزینه مناسب برای دوخت لباس فرم مدرسه ابتدایی پسرانه باشد.
کتان: پارچه کتان پارچه ای با دوام و مقاوم بوده که می توان از آن در طولانی مدت استفاده کرد. این پارچه تنفس پذیر می تواند یک گزینه مناسب برای دوخت لباس فرم مدرسه متوسطه پسرانه باشد.
پرشیا، کجراه، لنین و فاستونی از دیگر پارچه های مناسب برای دوخت انواع لباس فرم هستند که علاوه بر دوام بالا آبرفت نداشته و نیازی به اتو کشی مداوم ندارند

فواید استفاده از لباس فرم

کاهش فاصله طبقاتی دانش آموزان
افزایش تمرکز و یاد گیری
افزایش اعتماد به نفس
کاهش خشونت و تمسخر در فضای مدرسه
بهبود نظم وانضباط
افزایش تمرکز معلم در هنگام تدریس
جلوگیری از چشم و هم چشمی بین دانش آموزان و خانواده‌ها
افزایش حس همدلی و همکاری در دانش آموزان
کمک به اقتصاد خانواده جلوگیری از هزینه های اضافی جهت تهیه لباس
افزایش تمایل برای حضور در کلاس درس و مدرسه

بیشتر بخوانید: لباس فرم مدارس پسرانه ایران باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین رنگ های پارچه برای لباس فرم مدارس

بهترین رنگ های پارچه برای لباس فرم مدارس خاکستری، خاکی، مشکی یا سرمه ای – همه رنگ های کلاسیک لباس مدرسه – عالی هستند. همچنین می‌توانید شلوار، فرم پسرانه و مانتو را با این رنگ های مادر تهیه کنید، که بسیار مفید است اگر در یک مکان گرم زندگی می‌کنید و فکر می‌کنید مردمک‌های شما شلوار رنگ های روشن را در یک روز گرم و مرطوب ترجیح می‌دهند.در مناطق سردسیر از رنگ های تیره استفاده کنید یک نمونه خوب از یونیفرم های مناسب، یونیفرم مدرسه ابتدایی و مهد کودک با پارچه های خنک ترگال و پرشیا است.