انتخاب پوشاک پزشکی مناسب برای راحتی و عملکرد

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند تعیین کند که چه چیزی پوشاک پزشکی خوب است. اغلب، به دلایل خوب، تمرکز بر کاربرد و دوام وجود دارد. با این حال، راحتی و زیبایی شناسی را نمی توان نادیده گرفت.
هزینه نیز به وضوح می تواند یک عامل باشد. اگر قرار است برای پوشاک بیشتر بپردازید، باید ارزش آن قیمت بالاتر را داشته باشند. 

عواملی که هنگام انتخاب پوشاک پزشکی باید در نظر گرفته شوند

برخی از عوامل مهمی که در انتخاب لباس پزشکی باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

سودمند

شاید بیش از هر صنعت دیگری، پوشاک پزشکی نیاز به هدفی دارد. مهم نیست که یک کارمند خوب به نظر می رسد یا راحت است اگر لباس او به او در خدمت به عنوان یک متخصص پزشکی کمک نمی کند.

تصمیمات طراحی که یک تکه پوشاک را تشکیل می دهند باید به دلایلی انتخاب شوند. آیا حرفه ای به درستی در برابر تهدیدات احتمالی محافظت می شود؟ آیا آنها جیب های مورد نیاز خود را برای داشتن ابزار مهم دارند؟

اینها تصمیمات به ظاهر کوچکی هستند که وقتی در مقیاس فردی صحبت می شود، بعید است که تأثیر مثبت یا منفی بر بیمار بگذارد. با این حال، هنگام تجهیز پنج یا حتی یک دوجین یا بیشتر کارمند و درمان بسیاری از بیماران در طول زمان، حتی احتمال یک خطا یا تاخیر کوچک می تواند عواقب جدی داشته باشد. اگر لباس مناسب بتواند حتی از یک حادثه آزمایشگاهی یا قرار گرفتن بیمار یا کارمند در معرض عوامل بیماری زا خطرناک جلوگیری کند، اغلب ارزشش را داشت.

ماندگاری

در حالت ایده آل، لباس های پزشکی می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند، به خصوص با شستشوی کامل. لباس های پزشکی باید نسبتاً اغلب و گاهی اوقات سخت تر از سایر انواع پوشاک تمیز شوند.

این ماهیت مراقبت های بهداشتی است. برخی از جدی ترین نگرانی های بهداشتی ممکن می تواند در این نوع تنظیمات رخ دهد.

در حالی که تمام لباس ها در نهایت فرسوده می شوند، هر چه پوشاک ماندگاری بیشتری داشته باشد و همچنان کار کند، معمولاً اجاره یا خرید آن پوشاک مقرون به صرفه تر است.

مسلماً، دوام در برخی نقش‌ها بیشتر از نقش‌های دیگر اهمیت دارد. فردی که روی میز کار می کند و در زمان پذیرش بیمار است، احتمالاً ساییدگی زیادی در لباس خود نمی بیند.

در همین حال، یکی از کارکنانی که باید بین بسیاری از بیماران بیمار سفر کند یا کارهای کثیف خاصی مانند جراحی انجام دهد، ممکن است لباس های خود را پوشیده ببیند.

راحتی

راحتی بیشتر از کمک به روحیه کارکنان است. لباس‌های راحت کار کردن با آن‌ها آسان‌تر است و به کارمند اجازه می‌دهد روی وظایف خود تمرکز کند. این تقریباً در هر صنعتی مفید است، اما در مراقبت های بهداشتی، زمانی که خطاهای کوچک می تواند عواقب طولانی مدتی برای بیمار داشته باشد، این افزایش اندک در توانایی فرد برای حفظ آرامش و تمرکز می تواند به معنای واقعی کلمه جان انسان ها را نجات دهد.

کمیت کردن این موضوع آسان نیست، زیرا تشخیص مرز بین حواس پرتی و راحتی کافی ممکن است دشوار باشد، اما کارمندان حداقل در حالت ایده آل نباید متوجه شوند که لباس هایشان باعث ناراحتی می شود.

اگر این اتفاق بیفتد، مشکلی وجود دارد. این اغلب مستلزم بحثی با کارکنان در مورد لباس ایده‌آل و ویژگی‌هایی است که می‌تواند به راحتی آنها کمک کند یا مانع از آن شود.

زیبایی شناسی

زیبایی شناسی معمولاً در اولویت پوشاک پزشکی نیست، اما این بدان معنا نیست که شما باید به طور کامل آنها را نادیده بگیرید. در واقع، زیبایی‌شناسی می‌تواند نقش‌های سودمند را نیز ایفا کند، مانند استفاده از رنگ‌ها یا نمادها برای نشان دادن نقش، مجوز امنیتی یا ارشدیت یک کارمند خاص. علاوه بر این، برای اعضای کارکنان نیز مفید است که حداقل برای بیماران حرفه ای و قابل ارائه به نظر برسند.

به خاطر داشته باشید که هیچ زیبایی شناسی “کامل” جهانی وجود ندارد. برای مثال، کت‌های پزشکان می‌توانند به افراد کمک کنند تا فردی را به‌عنوان یک پزشک آموزش‌دیده شناسایی کنند، اما برخی از بیماران (به‌ویژه بیماران جوان‌تر) ممکن است به دلیل زیبایی «پزشک» استریل و مرسوم کمی ناامید شوند.

به همین دلیل است که درک نقش هایی که یک فرد ایفا می کند و زیبایی شناسی که به او کمک می کند تا در آن نقش به بهترین شکل انجام شود، مهم است.

مقررات قابل اجرا

این یک عامل نسبتاً ساده است، اما پوشاک پزشکی باید همیشه از قوانین قابل اجرا در مورد نحوه تجهیز کارکنان پیروی کند. در حالی که مقررات گاهی ممکن است گیج کننده یا آزاردهنده باشند، اما به دلایلی وضع شده اند.

پیروی از قوانین می تواند جان انسان ها را نجات دهد. حتی زمانی که یک مقررات ممکن است بیش از حد به نظر برسد، عدم پیروی از یک مقررات می تواند شرکت را در معرض جریمه یا مسئولیت قانونی قرار دهد.

نام تجاری

پوشاک پزشکی که احتمالاً مربوط به زیبایی شناسی است، می تواند برای کمک به یک شرکت برای ارتقاء برند خود استفاده شود. حتی یک لوگوی کوچک می تواند به بیماران و کارکنان این نکته را تقویت کند که پوشنده عضوی از یک تیم بزرگتر است که همگی تحت برند خاص یک شرکت کار می کنند.

همراه با ارائه یک تجربه مثبت به بیماران، این امر باعث می‌شود تا افراد در زمانی که به خدمات شما نیاز دارند یا با شخص دیگری که می‌تواند از آن بهره مند شود، به یاد بیاورند.

همچنین می توانید از پوشاک به عنوان راهی برای تقویت عناصر برند خود استفاده کنید که فکر می کنید ممکن است برای بیماران شما جذاب باشد. ما در مورد نمونه‌ای از این موضوع در مقاله خود صحبت می‌کنیم که چگونه یونیفرم‌های پایدار می‌توانند نه تنها به سیاره زمین بلکه به نتایج نهایی یک شرکت کمک کنند.

اجازه دهید نیازپوش پوشاک پزشکی شما را مدیریت کند

پوشاک پزشکی باید به طور همزمان به بسیاری از استادان خدمت کند. باید بیماران را ایمن نگه دارد، کارکنان را راحت نگه دارد و یک شرکت را به خوبی نشان دهد. یک راه درست برای تجهیز یک تیم وجود ندارد .

ایمنی بیمار باید در اولویت باشد، اما گزینه های خوب زیادی وجود دارد که هیچ خطری برای بیماران ندارد. گزینه های خود را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای کسب و کار شما بهتر است.